czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2018
  • 3 września 2018
  • wyświetleń: 6550

Rok szkolny lada dzień, a w szkole w Bronowie trwają prace budowlane

3 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Większość szkół jest już gotowa na przyjęcie najmłodszych czechowiczan. Tymczasem w Bronowie prowadzone są cały czas prace związane z nadbudową obiektu. Zespół Obsługi Placówek Oświatowych uspokaja - w poniedziałek wszystko będzie gotowe, by uczniowie wrócili tutaj po wakacyjnej przerwie do nauki.

Reklama

Roboty budowlane, szkoła Bronów
Roboty budowlane na terenie szkoły w Bronowie. · fot. nadesłane przez czytelnika


Przed kilkoma dniami z nasza redakcją skontaktowali się rodzice dzieci uczęszczających do szkoły w Bronowie. - Do rozpoczęcia roku szkolnego zostało kilka dni, a teren szkoły wygląda jakby dopiero co rozpoczęły się prace budowlane - alarmowali, zwracając uwagę na wykonywaną nadbudowę.

Tłumaczyli, że cała sytuacja bardzo ich niepokoi. - Prace rozpoczęły się na początku wakacji i nie udało się zrobić zbyt wiele. Mieszkam w pobliżu i zawsze, gdy tam bywałam, na budowie snuło się leniwie kilku pracowników - opisuje sytuację jedna z matek.

Roboty budowlane, szkoła Bronów
Roboty budowlane na terenie szkoły w Bronowie. · fot. nadesłane przez czytelnika


- Zastanawiamy się czy do wyprawki poza książkami i zeszytami nie powinniśmy zakupić dzieciom kasków ochronnych - napisali w korespondencji do naszej redakcji.

W powyższej sprawie w piątek skontaktowaliśmy się z Zespołem Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach. Ten zapewnia, że od poniedziałku wszystko będzie gotowe na przyjecie uczniów.

Jak ustaliliśmy w ZOPO, w umowie z wykonawcą zadania inwestycyjnego jest ustalone, by od poniedziałku (3 września), kiedy dzieci będą chodzić do szkoły, wszelkie prace toczyły w taki sposób, aby absolutnie nie wpływały na to, co dzieje się wewnątrz placówki.

Roboty budowlane, szkoła Bronów
Roboty budowlane na terenie szkoły w Bronowie. · fot. nadesłane przez czytelnika


Zostaliśmy zapewnieni, że roboty budowlane nie będą dotykać sal lekcyjnych ani sali gimnastycznej. Ponadto od poniedziałku w newralgiczne miejsca zostaną odpowiednio zabezpieczone, między innymi poprzez montaż przejść tunelowych.

Jeszcze tego samego dnia ZOPO przeprowadzi na miejscu wizję lokalną, potwierdzając czy wykonywane prace nie zagrażają dzieciom i czy placówka jest przygotowana do roku szkolnego pod kątem bezpieczeństwa najmłodszych.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.