Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 września 2018
  • wyświetleń: 2367

Straż interweniowała wobec osób spożywających piwo na targowisku

W miniony piątek strażnicy miejscy interweniowali wobec dwóch osób spożywających alkohol na terenie targowiska. Jedna z nich nie stosowała się do poleceń mundurowych.

- W dniu 31 sierpnia tuż przed północą funkcjonariusze straży miejskiej zauważyli podczas patrolu na płycie targowiska miejskiego dwie osoby- kobietę i mężczyznę, obok których stały otwarte dwa piwa - informują strażnicy, którzy podjęli interwencję. - Podczas rozmowy mężczyzna oznajmił, że to jego piwa i spożywa sobie z dwóch butelek - dodają.

Mężczyzna został wylegitymowany przez strażników, ale zachowywał się w stosunku do nich niekulturalnie.

Za wykroczenie z art. 43 ust. 2 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi został nałożony na niego mandat karny w wysokości 100 złotych, lecz sprawca odmówił jego przyjęcia.

- W trakcie gdy funkcjonariusz legitymował sprawcę, ten wyrzucił przed siebie na ziemię niedopałek papierosa zanieczyszczając miejsce publiczne, czym popełnił kolejne wykroczenie z art 145 kodeksu wykroczeń a także w dalszym ciągu spożywał alkohol - informuje SM.

Po chwili mężczyzna przyznał, że jednak przymnie mandat. Z uwagi na zachowanie sprawcy strażnik sporządził dokumentację służbową celem skierowania wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pszczynie.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.