Wiadomości

  • 6 września 2018
  • wyświetleń: 10424

Ulatniał się gaz. Ewakuacja dzieci z przedszkola w Zabrzegu

W czwartek, 6 września około godziny 11:45 do Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, wpłynęło zgłoszenie dotyczące ulatniającego się gazu w pobliżu przedszkola w Zabrzegu. Na miejsce natychmiast udali się strażacy, policjanci i pracownicy pogotowia gazowego.

Wyciek gazu w Zabrzegu - 6.09.2018 · fot. czytelnik Patryk


Jeszcze przed przyjazdem pierwszych zastępów, wszystkie osoby przebywające na terenie przedszkola zdążyły się bezpiecznie ewakuować. 116 dzieci i 11 opiekunów udało się w bezpieczne miejsce na plac zabaw. Nic im nie grozi, a pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu.

Okazało się, że podczas prac ziemnych około 50 metrów od budynku przedszkola i około 10 metrów od miejscowej strażnicy, doszło do przerwania rurociągu gazowego. Strażacy wyznaczyli tzw. strefę bezpieczną i uruchomili kurtyny wodne. Do czasu neutralizacji zagrożenia ewakuowano wszystkie osoby z zagrożonej strefy.

Pracownicy pogotowia gazowego już zajęli się rozszczelnionym rurociągiem - stan na godzinę 12:25. Sytuacja jest opanowana i w ciągu kilku godzin wszystko powinno wrócić do normy.

sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.