czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2006
  • wyświetleń: 959

Dzień bez papierosa

Reklama

16 listopada – nie ma lepszej niż ta data, aby porzucić nałóg palenia tytoniu. W tym dniu we wszystkich krajach obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu służy budzeniu świadomości społecznej dotyczącej czynników budowania zdrowia, a w szczególności zwracaniu uwagi opinii publicznej na problem palenia tytoniu. W wielu miejscach organizowane są akcje służące kreowaniu zdrowia jako wartości, a także promocje zdrowego stylu życia.

Ten wyjątkowy dzień przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów.

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu jest świętem cyklicznym, jednak specjaliści starają się podczas licznych imprez przekonać osoby palące, że palenie tytoniu można również rzucić tylko raz, ale na zawsze.

Uruchomiona została Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym: 0 801 108 108, która informuje o poradniach, gabinetach i kursach odwykowych w całej Polsce.

Oskar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.