czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

 • 7 września 2018
 • wyświetleń: 1061

Co daje ubezpieczenie NNW szkolne? Zobacz

Artykuł sponsorowany:

Twoje dziecko od września idzie do szkoły? Na skompletowaniu wyprawki wydatki nie kończą się. Musisz pamiętać, że pociecha powinna być ubezpieczona od następstw nieszczęśliwych wypadków. Sprawdź, co powinna obejmować taka polisa.

Linkhoise
Dzieci w wieku szkolnym są bardzo ruchliwe, dlatego o wypadek nie jest trudno. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do choćby drobnego urazu. Dlatego koniecznością jest ubezpieczenie NNW - polisa, która stanowi finansowe zabezpieczenie w razie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Ubezpieczenie NNW - zakres

Zakres ochrony zapewnianej przez szkolne ubezpieczenie NNW jest różny - w zależności od oferty konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Najczęściej sprowadza się do zdarzeń, do których doszło na terenie szkoły. Często to jednak za mało, dlatego warto szukać rozwiązań zapewniających znacznie szerszy zakres ochrony.

Ważne, aby polisa NNW obejmowała wszystkie zdarzenia losowe, do których doszło:
 • w szkole i na terenie szkoły
 • w drodze do / ze szkoły
 • na zajęciach pozaszkolnych
 • na wakacjach.


Istotne jest również to, aby - jak niejedno NNW szkolne na rankomat.pl - polisa obejmowała nie tylko wypłatę odszkodowania w razie uszczerbku na zdrowiu, ale uwzględniała pokrycie kosztów leczenia czy wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu.

Ubezpieczenie kupowane przez szkołę nie zawsze wystarczy?

Okazuje się, że większość rodziców - przede wszystkim z wygody - decyduje się na wykupienie polisy NNW zapewnianej przez szkołę. Takie rozwiązanie jest jednocześnie atrakcyjne cenowo, dlaczego więc z tego nie skorzystać?

Warto jednak mieć świadomość, że niska składka przekłada się najczęściej na zakres ochrony oraz sumę ubezpieczenia. Tania polisa może zatem nie zapewnić dostatecznego finansowego zabezpieczenia w razie zdarzenia losowego. Może również oznaczać bardzo niskie odszkodowanie - stanowi bowiem ono 1-5% sumy ubezpieczenia za trwały uszczerbek.

Jak wybrać dobrą polisę NNW?

W wyborze optymalnej oferty ubezpieczenia NNW dla dziecka pomoże m.in. rankomat.pl. Jest to porównywarka polis, która uwzględnia propozycje najważniejszych towarzystw ubezpieczeniowych funkcjonujących na polskim rynku.

Wybierając ubezpieczenie NNW, zwróć uwagę na:
 • sumę ubezpieczenia
 • zakres ochrony
 • maksymalną kwotę kosztów leczenia
 • możliwość uzyskania świadczenia w razie pobytu dziecka w szpitalu
 • wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.


Jeżeli polisa zaproponowana przez szkołę nie do końca spełnia oczekiwania, zawsze możesz wykupić ubezpieczenie we własnym zakresie. Mimo że składka będzie odrobinę wyższa, zapewnisz dziecku lepszą ochronę w razie następstw nieszczęśliwych wypadków.