czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 września 2018
  • 13 października 2018
  • wyświetleń: 10759

Czechowickie liceum obchodzi jubileusz 70-lecia powstania

Za nami:

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach w tym roku świętuje 70. rocznicę powstania. Z tej okazji na 13 października przygotowywane są uroczystości z udziałem absolwentów i przyjaciół szkoły.

lo, liceum
Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach · fot. LO im. M. Skłodowskiej-Curie


Program:

15.00 Msza święta - kościół NMP Królowej Polski na Lesisku
16.30 Spotkanie w szkole
16.30 Otwarcie wystawy malarstwa Grażyny Paruch
16.45 Koncert "Nasze tradycje" - występ członków rodziny Krzanowskich oraz uczniów LO, połączony z promocją książki Szkoła w kulturze i w naszym życiu
17.15 Spotkania absolwentów ze swoimi nauczycielami


Liceum


Początki czechowickiego liceum sięgają 1948 roku, kiedy powstała szkoła jedenastoletnia, łącząca 7 klas podstawowych i 4 licealne. Jej siedzibą był budynek obecnej szkoły podstawowej nr 7 przy ul. Szkolnej. Szczebel licealny jedenastolatki był raczej skromny - w 1951 roku ukończyło go 22 absolwentów. W 1966 roku liceum oddzieliło się od podstawówki organizacyjnie, a rok później przeniosło się do nowo zbudowanego gmachu przy ul. Konopnickiej.

Obecnie budynek szkoły mieści 20 pracowni, wśród nich: dwie polonistyczne, dwie matematyczne, informatyczną, językowe, historyczną, geograficzną, chemiczną, biologiczną, fizyczną, a także dwie sale gimnastyczne. W szkole funkcjonuje gabinet lekarski, gabinet pedagoga szkolnego oraz biblioteka wraz z czytelnią w której działa tzw. "Centrum multimedialne" gdzie do dyspozycji uczniów są komputery z dostępem do internetu.

aka / czecho.pl, źródło: LO im. Marii Skłodowskiej-Curie

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.