czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 września 2018
  • 26 września 2018
  • wyświetleń: 3680

Tydzień Zrównoważonego Transportu w Czechowicach-Dziedzicach

Czechowice-Dziedzice były jednym z ponad 120 polskich miast, które wzięły udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Wydarzenia związane z ETZT trwały od niedzieli 16 do soboty 22 września.

Tydzień Zrównoważonego Transportu w Czechowicach-D
Tydzień Zrównoważonego Transportu w Czechowicach-Dziedzicach · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W ramach ogólnoeuropejskiej akcji promującej ekologiczny transport w miastach, przesiadanie się kierowców na rowery i korzystanie z komunikacji miejskiej, w Czechowicach-Dziedzicach zorganizowano akcję pn. "Jazda z książką", realizowaną wspólnie przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. W autobusach przewoźnika zostały zamontowane kosze na książki i - na zasadach tzw. bookcrossingu - pasażerowie mieli możliwość czytania książek w czasie jazdy oraz zabierania książek i ich wymiany na przynoszone z domu egzemplarze. Akcja cieszyła się dużą popularnością szczególnie wśród młodzieży.

W poniedziałek 17 września miało natomiast miejsce podpisanie umowy na realizację zadania pn. "Rozbudowa systemu zarządzania flotą" w ramach projektu "Przyjazna komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach", dofinansowanego ze środków RPO WSL 2014-2020. Z kolei we wtorek 18 września, na Placu Jana Pawła II, odbyła się prezentacja zabytkowego autobusu Ikarus 260 z taboru miejskiego. Prezentacja była połączona z akcją znakowania rowerów, prowadzoną przez Straż Miejską w Czechowicach-Dziedzicach. Widocznym tylko w specjalnym świetle numerem oznakowano przeszło 20 jednośladów, a znakujący swoje rowery mieszkańcy otrzymali upominki przygotowane przez Ministerstwo Infrastruktury z okazji obchodów ETZT.

Ostatniego dnia Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w sobotę 22 września, pasażerowie czechowickiego PKM, którzy zrezygnowali z jazdy samochodem i posiadali przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu, mogli skorzystać z darmowych przejazdów.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.