czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 17 września 2018
  • wyświetleń: 4595

Zostań właścicielem nowoczesnego domu bez rachunków!

Artykuł sponsorowany:

Proecology z Czechowic-Dziedzic jest pierwszą firmą w Polsce, która buduje "domy bez rachunków". Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii jedyną opłatą za media, jaką musi opłacić właściciel, to abonament od dostawcy energii elektrycznej, który oscyluje w granicach 10 zł miesięcznie.

proecology
Dom przy ul. Słonecznej 6 w Kaniowie


Obecnie firma Proecology oferuje wykonany w tej technologii "Dom przy Słonecznej 6" w Kaniowie. To parterowy budynek jednorodzinny z dachem kopertowym, wyposażony w garaż jednostanowiskowy. Dom jest na tyle duży, że zdecydowanie pomieści nawet rodzinę typu 2+3.

W projekcie poprzez istnienie dwóch prostopadłych korytarzy wyraźnie zaznaczony jest podział na strefy dzienną i nocną.

Strefę dzienną zaprojektowano zaraz przy wejściu do domu. Składa się ona z obszernego salonu oraz kuchni ze spiżarnią, częściowo zamkniętej ścianką, na której może znajdować się kominek. Okazały pokój dzienny daje domownikom wiele wariantów rozwiązania wnętrza, a szerokie okna dodatkowo doświetlają pomieszczenie z dwóch stron.

Przestronny i nasłoneczniony pokój dzienny oraz taras będą miejscem aktywności domowników, a położone na uboczu sypialnie miejscem wypoczynku. Dużą zaletą projektu jest usytuowanie strefy dziennej w taki sposób, że światło dociera tam zarówno w południe jak i po południu.

Strefę nocną zaplanowano w głębi budynku. Prowadzi do niej mniejszy, poprzeczny korytarz, gdzie znajdują się wejścia do łazienki oraz trzech sypialni o stosunkowo dużych powierzchniach.

proecology


Taki układ będzie bardzo dogodny dla mieszkańców i zapewni prywatność oraz spokój ze względu na oddalenie przestrzeni sypialniane od "głośnej" części domu. Przy wejściu przewidziano praktyczny wiatrołap, z którego przechodzi się do głównego hallu lub połączonego z kotłownią garażu. Przy strefie wejściowej (od strony południowej) zlokalizowano szeroki podest.

Dom przy ul. Słonecznej 6 w Kaniowie
Okolice domu przy ul. Słonecznej 6 w Kaniowie


To co jednak najbardziej wyróżnia "Dom przy Słonecznej 6" to zastosowana technologia energooszczędności, oparta na odnawialnych źródłach energii. Dzięki temu właściciel domu nie musi martwić się o jakiekolwiek rachunki, bo wszystkie niezbędne media są wytwarzane na terenie posesji. Jednym słowem - firma Proecology oferuje domy bez rachunków dzięki zastosowaniu instalacji hybrydowej.

Cały budynek ogrzewany jest za pomocą gruntowej pompy ciepła poprzez odwierty geotermalne i ogrzewanie podłogowe. Energia elektryczna dostarczana jest natomiast za pomocą farmy fotowoltaicznej o odpowiednio dobranej mocy, a woda jest z własnego ujęcia studni głębinowej. Poza tym budynek wyposażony jest w rekuperację.

Właściciele domów bez rachunków, wykorzystując nowoczesną technologię budownictwa opartą na pełnym wykorzystywaniu dostępnych źródeł energii odnawialnych, jakimi są woda, ziemia i słońce, wspomagają trudną w dzisiejszych czasach walkę o ochronę środowiska. Chronią ją dla siebie, dla innych i dla następnych pokoleń, równocześnie mieszkając w czystym i komfortowym domu.

Dom bez rachunków to inwestycja, która zwraca się nam w pieniądzu. Dzięki tej technologii obce będą nam comiesięczne wydatki na media. Chcąc zarekomendować użyta technologię w domach bez rachunków należy wspomnieć, że zaopiniowana została ona przez Politechnikę Śląską jako innowacyjna technologia tworzenia budynków o obniżonej energochłonności.

Szczegółową informację techniczną tego domu oraz ofertę podobnych znajdą Państwo na stronie: proecology.pl/aktualne-inwestycje/

proecology
Dom przy ul. Słonecznej 6 w Kaniowie


---

ZapraszamyZapraszamy do siedziby Proecology Buildings w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Legionów 227. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Lokalizacja:Więcej propozycji oraz bieżące nowinki można zobaczyć na profilu www.facebook.com/proecology

---

Proecology Buildings
ul. Legionów 227
Czechowice-Dziedzice

Tel. 666698666
Tel. 502391367

email: proecologyspzoo@gmail.com
www.proecology.pl