czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 września 2018
  • wyświetleń: 4853

Pies zagryzł kurę w Ligocie. Strażnicy ustalili właściciela czworonoga

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy udali się do Ligoty na ulicę Bielską, gdzie otrzymali zgłoszenie dotyczące psów biegających bezpańsko po ulicy. Jeden z psów wbiegł na teren prywatnej posesji i zagryzł kurę.

kura, kury
fot. czecho.pl


Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę ze zgłaszającym, który oświadczył, że na jego posesję wbiegły dwa agresywne psy. Jeden z nich zagryzł kurę, po czym oba czworonogi oddaliły się w nieznanym kierunku.

W toku przeprowadzonych później czynności udało się ustalić jednego z właścicieli psów. Psa odnaleziono na terenie jednej z firm. Właściciel czworonoga tłumaczył się strażnikom, że pies wykorzystał trwający remont na posesji i uciekł. W trakcie kontroli kojec psa był już zabezpieczony i zwierze nie miało już możliwości ucieczki.

Strażnicy stosownie pouczyli sprawcę, który nie zapanował nad swoim zwierzęciem. Osoba zgłaszająca również oświadczyła, że nie będzie wnosić żądnych roszczeń lecz ma nadzieję, że zdarzenie miało charakter incydentalny.

ab / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.