czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2006
  • wyświetleń: 1814

Nowa Poradnia Leczenia Uzależnień

Reklama

Po bezrobociu alkoholizm jest w mieście drugim problemem. Do niedawna około setki wychodzących z alkoholizmu mieszkańców Czechowic korzystało ze specjalistycznej pomocy terapeutów w poradni działającej przy NZOZ Ubezpieczalnia. Teraz będzie im pomagać Śląska Fundacja ETOH - Błękitny Krzyż.

Po tym, jak Narodowy Fundusz Zdrowia stwierdził, że personel czechowickiego ośrodka nie spełnia znacznie wyższych wymogów kwalifikacyjnych, ustalonych przez NFZ, ośrodek został zlikwidowany. Gmina szukała alternatyw. Tymczasem przez przeszło siedem miesięcy byli pacjenci czechowickiej placówki dojeżdżali na zajęcia terapeutyczne do dwóch poradni bielskich: kierowanej przez NZOZ i Błękitny Krzyż.

Fundacja porozumiała się z miastem. Znaleziono budynek przy ul. Nad Białką, a w nim puste pomieszczenia, które zostały przerobione na sale terapii zajęciowej, gabinety do indywidualnych spotkań. Oficjalnie Poradnia Leczenia Uzależnień w Czechowicach-Dziedzicach została otwarta 17 listopada, ale już od kilku tygodni pomaga chorym.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.