Wiadomości

  • 16 września 2018
  • 17 września 2018
  • wyświetleń: 8566

Na boisku w Ligocie będą trenować reprezentacje MŚ do lat 20!

Boisko LKS-u Ligota zostało zakwalifikowane jako obiekt treningowy mistrzostw świata w piłce nożnej do lat 20, które w 2019 roku odbędą się w Polsce! W piątek 14 września na boisku odbyła się wizytacja delegatów FIFA i PZPN. Celem wizytacji było sprawdzenie stanu murawy i jakości obiektu. Z ramienia FIFA delegatem był Alan Ferguson.

Wizytacja FIFA na boisku w Ligocie
Delegacja FIFA na boisku w Ligocie · fot. LKS Ligota


- Nasze boisko spełnia podstawowe wymagania federacji FIFA. Pierwszą wizytację mieliśmy już kilka miesięcy temu. Wówczas otrzymaliśmy ocenę 3 w pięciostopniowej skali. Okazało się, że jako jedyni spełniamy minimalne wymagania postawione przez FIFA - mówi Stanisław Słowik, sołtys Ligoty, który zajmuje się utrzymaniem płyty boiska w Ligocie.

Alan Ferguson odpowiadający za przygotowanie boisk na wszelkie imprezy pod auspicjami FIFA, pogratulował sołtysowi Ligoty stanu jakości murawy. Okazuje się, że płyta boiska w Ligocie jest w lepszym stanie, niż murawy niektórych stadionów, na których będą rozgrywane mecze mistrzostw świata.

lks ligota
Boisko w Ligocie z lotu ptaka · fot. czecho.pl


Klub będzie musiał ponieść niewielkie nakłady finansowe. FIFA wymaga, aby trawa była koszona kosiarką wrzecionową, a nie rotacyjną. Ponadto przy obiekcie musi powstać dodatkowy parking dla dziennikarzy.

Niemniej LKS Ligota i tak zakończy mistrzostwa na sporym na plusie. Sołtys Ligoty nie chce mówić o konkretnych sumach, które gmina otrzyma za wynajem obiektu. - Mogę powiedzieć tylko tyle, że za pieniądze otrzymane za dwa tygodnie wynajmu będziemy mogli utrzymać obiekt na dwa lata - wyjawia sołtys Ligoty.

W Ligocie przez dwa tygodnie będą odbywały się dwa treningi dziennie, a z obiektu będą korzystać aż cztery reprezentacje. Turniej zostanie rozegrany w dniach 23 maja - 15 czerwca 2019 roku m.in na stadionach w Tychach i Bielsku-Białej.

Wizytacja FIFA na boisku w Ligocie
Delegacja FIFA na boisku w Ligocie · fot. LKS Ligota

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.