czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 września 2018
  • 4 października 2018
  • wyświetleń: 2416

V Czechowicka Konferencja Profilaktyczna w październiku

Za nami:

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania uzależnieniom zaprasza wszystkich zainteresowanych na V Czechowicką Konferencję Profilaktyczną. Konferencja odbędzie się 4 października w Dworku Eureka, ul. Prusa 64, a jej tematem są: "Trudności okresu adolescencji".

W tym roku szczególną uwagę chcemy poświęcić dzieciom i młodzieży będącym w okresie adolescencji, czyli inaczej mówiąc w okresie dorastania. Jest to okres pomiędzy dzieciństwem, a dorosłością i obejmuje wiek ok. 11-21 lat. Sądzę, że tematem może być zainteresowanych wiele osób, tym bardziej, że obserwujemy w ostatnim czasie taką tendencję, że dzieci dorastają coraz szybciej. Nie dotyczy to tylko rozwoju fizycznego, ale także zmian psychospołecznych. Rodzice, opiekunowie, nauczyciele zauważają, że nagle relacje ze spokojnym, zdyscyplinowanym uczniem, zaczynają robić się trudne, że dziecko staje się "inne". My, dorośli musimy podążać za tymi zmianami, rozpoznawać zagrożenia i przeciwdziałać im, ale przede wszystkim musimy być obecni w życiu naszych dzieci. W bieżącym roku zaprosiliśmy następujących prelegentów:

Aleksandra Piotrowska - doktor psychologii, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego. Konsultant dla rodziców i nauczycieli z zakresu rozwoju i wychowania dziecka. Społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka i Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Współpracuje jako ekspert ze stacjami telewizyjnymi i radiowymi. Autorka licznych publikacji naukowych i popularyzatorskich, m. in. książek "Jak wychować szczęśliwe dziecko" i "Nastolatki pod lupą".

Mariola Gosławska - Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Studium Oficerskiego w Wyższej Szkole Oficerskiej w Szczytnie, a także Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie zorganizowanego przez Centrum Szkoleń i Psychoedukacji Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Ma na koncie ponad 32-letni staż pracy w policji, ostatnio na stanowisku Naczelnika Wydziału ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

Związana jest także z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia Instytutu Psychologii Zdrowia PTP od 2008 r. Jest współautorką licznych kampanii, programów profilaktycznych, edukacyjnych skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Bożena Borowiec - Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach, Pełnomocnik Zarządu Województwa śląskiego ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Piotr Adamski - Prezes Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych, szef ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Adresatami tego wydarzenia są: dyrektorzy szkół, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, wychowawcy, kuratorzy, prokuratorzy, pracownicy socjalni, policjanci, pracownicy służby zdrowia, osoby duchowne, rodzice, opiekunowie. Wszyscy, którym nie jest obojętny los młodych ludzi, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą.

Uczestnictwo w Konferencji jest nieodpłatne, wymagane jest jednak wcześniejsze zgłoszenie, za pomocą formularza zgłoszeniowego - do pobrania. Koszt szkolenia pokrywa Gmina Czechowice Dziedzice, w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zgłoszenia na Konferencję przyjmuje Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom (tel. 32 214-71-61; 32 214-71-77, adres e-mail: ppu@um.czechowice-dziedzice.pl), w nieprzekraczalnym terminie do 2.10.2018r.

Konferencja profilaktyczna

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.