czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 września 2018
  • wyświetleń: 1314

Policja prowadzi działania w ramach Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych

Za nami:

19 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie trzecia edycja akcji pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych), w którą zaangażowana będzie również bielska policja.

EDWARD to całodniowe działania prowadzone przez policję ruchu drogowego państw członkowskich TISPOL oraz podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przy okazji tej akcji, oprócz wzmożonej aktywności patroli drogówki, zostanie również poruszony problem dużej liczby ofiar wypadków i ich przyczyn. Od lat, pozostają one bowiem niezmienne. Są nimi: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych.

Policjanci ruchu drogowego podczas działań EDWARD będą kontrolować prędkość kierujących w miejscach występowania zagrożeń, w celu skłonienia kierujących do przestrzegania wprowadzonych ograniczeń prędkości. Mundurowi będą nadzorować zachowanie kierujących w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy stanowią grupę szczególnie wysokiego ryzyka poniesienia śmierci lub doznania ciężkich obrażeń w wypadkach drogowych, a także prowadzić działania profilaktyczne.

Policja włączając się w akcję EDWARD zaprojektowała - z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach - elementy zapachowe do samochodów. Mając na uwadze, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest prędkość, to przygotowane przez mundurowych zawieszki pod nazwą "Zegar życia i śmierci" mają ostrzegać, abyśmy przestrzegali limitów prędkości i nie pozwolili mu "zatrzymać się za szybko". Liczna grupa kierujących spodziewać się może podczas kontroli drogowych takiego podarunku od policjantów we wszystkich miastach.

Pomysłodawcy projektu EDWARD wierzą, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach jest zmiana zachowań ich użytkowników. Na witrynie internetowej www.projectedward.eu (dostępnej w wielu wersjach językowych) oraz za pomocą mediów społecznościowych (facebook, twitter) zachęcają do złożenia deklaracji "bezpiecznego kierowcy".

BM / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.