czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2018
  • 23 września 2018
  • wyświetleń: 7155

Wyniki ankiety: czytelnicy za wyrzuceniem samochodów z deptaka

W sierpniu zapytaliśmy Was co sądzicie o wyeliminowaniu ruchu kołowego z części ulicy Słowackiego, popularnie zwanej deptakiem.

Reklama

Temat ruchu samochodowego i parkowania na tzw. deptaku nie jest nowy. Powraca bardzo często, a nawet był już omawiany na jednej z sesji Rady Miejskiej. Sprawa powróciła, gdy w sieci pojawił się film, na którym jeden z mieszkańców pokazał jak ciężko poruszać się po chodniku i wymaga to nierzadko slalomu lub uciekania spod kół samochodów.Stąd zdecydowaliśmy się zapytać Was o zdanie i zadaliśmy pytanie "Czy ulica Słowackiego powinna być zamknięta dla ruchu?". W ankiecie większość czytelników wypowiedziało się za wyrzuceniem z tego fragmentu miasta samochodów - takiego zdania było 72% głosujących. 28% uważa, że ta część miasta powinna być otwarta dla ruchu.Gorąca dyskusja pojawiła się także w komentarzach pod artykułem "[WIDEO] Samochody zawładnęły czechowickim deptakiem" z przytoczonym filmem. "deptak jest deptakiem a nie parkingiem powinny się sypać mandaty" - napisał jeden z czytelników, "zrobic tam parkowanie max 20 min i bedzie po problemie" zaproponował "Pan Słowacki". "Jeśli zamknie się tą ulicę dla ruchu, to padną sklepiki i tym samym nie będzie ruchu pieszych" - stanął w obronie obecnej sytuacji "klient".

W komentarzach nie brakuje również głosów, że obecna sytuacja to pokłosie braku innych miejsc parkingowych w okolicy ulicy Słowackiego.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.