czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 listopada 2006
  • wyświetleń: 986

Dachy pod kontrolą

Dnia 25 listopada br. wejdzie w życie rozporządzenie wydane przez wojewodę śląskiego w sprawie obowiązku usuwania śniegu i lodu z dachów, rynien i balkonów. Dokumet nakłada na właścicieli, zarządców i administratorów budynków oraz innych obiektów budowlanych obowiązek usuwania śniegu i lodu z dachów, rynien, balkonów i innych elementów obiektu budowlanego, gdzie mogą one stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa obiektu budowlanego lub przebywających w nim bądź w pobliżu ludzi. Kontrolę wykonywania przepisów rozporządzenia wojewoda powierzył policji, straży pożarnej, straży miejskiej oraz służbom nadzoru budowlanego

Tymczasem śląski wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego będzie odpowiadał za prowadzenie i aktualizację wykazu obiektów o powierzchni dachów powyżej 1000 m kw. Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody będzie przekazywało informacje o możliwości przekroczenia grubości pokrywy śnieżnej lub lodowej zagrażającej obiektom do powiatowych centrów zarządzania kryzysowego.

Oskar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.