Wiadomości

  • 21 września 2018
  • wyświetleń: 19969

Nowa Inicjatywa oficjalnie rozpoczęła kampanię wyborczą

Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa oficjalnie zainaugurował kampanię wyborczą. Marian Błachut potwierdził, że będzie starał się o reelekcję na stanowisku burmistrza Czechowic-Dziedzic. Zaprezentowani zostali kandydaci do Rady Miejskiej oraz Rady Powiatu Bielskiego w okręgu nr 2.

Inauguracja kampanii wyborczej przez KW Nowa Inicjatywa - 21.09.2018 · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


W piątek na Placu Jana Pawła II kandydaci Nowej Inicjatywy w wyborach samorządowych spotkali się z dziennikarzami.

- Rozpoczynamy oficjalną kampanię wyborczą Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa. 21 października zdecydujecie o losach naszej gminy, naszej małej ojczyzny. Od tego jak będzie wyglądał nasz dalszy rozwój, zależeć będzie kogo wybierzecie w najbliższych wyborach samorządowych - mówił Marian Błachut.

Obecny burmistrz już wcześniej zapowiedział start w tegorocznych wyborach samorządowych, w piątek tę informację tylko potwierdził. O najważniejsze stanowisko w gminie ubiegać będzie się już po raz czwarty. Poprzednie trzy podejścia zakończyły się jego sukcesem. - Przez te 12 lat miasto zmieniło się bardzo, tak twierdzi wielu mieszkańców, a co jeszcze bardziej cieszy, to wiele osób przyjeżdżających do Czechowic-Dziedzic również taką opinię wyraża - podsumował poprzednie kadencje.

Swoich kandydatów na radnych Marian Błachut przedstawił jako ludzi wrażliwych na sprawy społeczne, będących blisko ludzkich spraw, kompetentnych, doświadczonych i zaangażowanych społeczników. - Wybór kandydatów na radnych jest niezwykle istotny, jeśli chodzi o dalszy rozwój całej naszej gminy. Ważne jest, aby odpowiedni ludzie reprezentowali nas w mieście i w powiecie - podkreślił.Na listach KW Nowa Inicjatywa do Rady Miejskiej znalazło się 27 osób: 16 mężczyzn i 11 kobiet. Najmłodsza osoba ma 31 lat, najstarszy kandydat 68.

Kandydaci do Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach:Okręg nr 1 (Osiedle "Barbara", Osiedle "Renardowice", Osiedle "Północ" i Osiedle "Dziedzice"
1. Damian Żelazny
2. Andrzej Maj
3. Kazimierz Urbański
4. Ewa Zieleźnik
5. Edward Buczek
6. Adam Musiał
7. Magdalena Wygoda
8. Anna Starczała-Ponikowska
9. Ewa Apryjas

Okręg nr 2 (Osiedle "Centrum", Osiedle "Lesisko", Osiedle "Tomaszówka" i Osiedle "Południe")
1. Bartłomiej Fajfer
2. Janusz Uszok
3. Magdalena Kubik
4. Iwona Stępień
5. Jacek Cwetler
6. Tomasz Jarczok
7. Teresa Zajma
8. Paweł Lubiński
9. Katarzyna Majdak
10. Marcin Balon

Okręg nr 3 (Osiedle "Czechowice Górne", Sołectwo Ligota, Sołectwo Zabrzeg i Sołectwo Bronów)
1. Marian Derlich
2. Krzysztof Jarczok
3. Jerzy Bożek
4. Stanisław Słowik
5. Ewa Amarante
6 . Monika Rąpel
7. Agnieszka Mazur
8. Leszek Czopek


Do Rady Powiatu Bielskiego Nowa Inicjatywa wystawiła 37 kandydatów (20 mężczyzn, 17 kobiet). W okręgu nr 2, który obejmuje Czechowice-Dziedzice, jest 10 kandydatów (6 mężczyzn i 4 kobiety). "Jedynką" czechowickiej listy jest Grzegorz Kotowicz.

Kandydaci do Rady Powiatu Bielskiego:Okręg nr 2 (Czechowice-Dziedzice)
1. Grzegorz Kotowicz
2. Zdzisław Badowski
3. Ewa Kmiecik-Wronowicz
4. Marcin Dziki
5. Maryla Skwark
6. Krzysztof Bergel
7. Barbara Parchańska
8. Maria Szkucik
9. Edward Kóska
10. Grzegorz Tomaszczyk

Okręg nr 1 (Jasienica, Jaworze)
1. Sławomir Masny
2. Wojciech Zawada
3. Leszek Obracaj
4. Janina Holeksa
5. Malwina Kleszcz
6. Natalia Janica
7. Stanisława Szczotka
8. Katarzyna Mróz-Karosek

Okręg nr 3 (Bestwina, Wilamowice)
1. Bogusław Stolarczyk
2. Klaudia Mandla
3. Jerzy Zużałek
4. Mirosław Olek
5. Elżbieta Dyrda
6. Joanna Słowińska
7. Tadeusz Wróbel

Okręg nr 4 (Kozy, Porąbka)
1. Mariusz Herma
2. Maciej Krakowiński
3. Teresa Barecka
4. Mirosław Michalski
5. Magdalena Żaczek-Paszek

Okręg nr 5 (Szczyrk, Buczkowice, Wilkowice)
1. Alicja Jędraszewska
2. Adam Żabka
3. Stanisław Łaciak
4. Maria Bylok
5. Anna Kurowska-Chwastek
6. Radosław Foryś
7. Jerzy Więzik

aka, ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.