czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 września 2018
  • 1 października 2018
  • wyświetleń: 1843

Wieczór autorski Andrzeja Ciska w Piwnicy Muz w MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Zapraszamy serdecznie 1 października na godzinę 18.30 na wieczór autorski Andrzeja Ciska, autora między innymi książki "Wspomnienia z beztroskich lat".

Andrzej Marceli Cisek (rocznik 1938) - okres II wojny światowej spędził w sowieckich łagrach. Po zakończeniu wojny wraz z rodziną osiadł w Dziedzicach (dom Krzysztoforskiego przy ul. Kolejowej). O tym okresie opowiada jego książka "Wspomnienia beztroskich lat" (będzie ją można nabyć podczas spotkania). Przeniósł się do Pszczyny, gdzie zdał maturę w LO im. Bolesława Chrobrego. Studiował na Uniwersytecie Warszawski, na Politechnice Warszawskiej oraz New York Politechnic Institiute. Specjalizacja- inżynier elektroniki medycznej. Pracował przy projektach intensywnego nadzoru kardiologicznego i pompy wspomagającej pracę serca.

Z powodów politycznych opuścił Polskę w 1972 r. Mieszkał we Włoszech, Francji i najdłużej w USA. Jego nowojorski dom był miejscem spotkań członków "Solidarności". Członek Rady Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku i pierwszy koordynator stowarzyszenia "Americans for Independent Poland".

Współorganizator Funduszu im. Jerzego Łojka. Do Polski wrócił w 2000 r. Autor książek i publikacji o historii Polski i Europy, wspomnień ze zsyłki w Kazachstanie.

Spotkanie autorskie będzie pierwszym od wyjazdu pisarza z naszego miasta, w latach 40-tych XX wieku, spotkaniem z mieszkańcami Czechowic-Dziedzic. Wstęp wolny.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj