czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 września 2018
  • 25 października 2018
  • wyświetleń: 2957

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls w kinie Świt w październiku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls i kino Świt zapraszają w październiku na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z "najwyższej półki".

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


"Boso po ściernisku"Trwa II wojna światowa. Eda wraz z ojcem i matką opuszcza Pragę i przeprowadza się na wieś, gdzie mieszkają jego krewni, w tym wujek, który ma w rodzinie opinię czarnej owcy. Śledzimy prowincjonalne perypetie młodego bohatera. Zabawy w towarzystwie lokalnych dzieciaków. Pierwsze, mniej lub bardziej śmiałe doświadczenia z przedstawicielkami płci przeciwnej. Różnego rodzaju domowe awantury. Kolejne ekranowe sytuacje odznaczają się lekkością familijnych anegdot, dobroduszny humor miesza się w nich z nieszkodliwą dawką sentymentalizmu. Gdzieś w tle nieustannie toczą się krwawe wojenne zmagania, ale nie przeszkadza to zbytnio Edzie w korzystaniu z licznych uroków dzieciństwa. Najnowszy film Jana Svěráka to prequel jego pochodzącej z 1991 roku Szkoły podstawowej.

Czas trwania: 1 godz. 51 min.
Reżyseria: Jan Svěrák
Scenariusz: Jan Svěrák
Gatunek: dramat, komedia
Produkcja: Czechy
Obsada: Lojzík Gréc (Eda), Oldřich Kaiser (Vlk), Jan Tříska (Dziadek), Tereza Voříšková (Matka)

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


"Młodość Astrid"Znamy ją jako starszą panią, która napisała fenomenalne (choćby "Dzieci z Bullerbyn" czy "Pippi Pończoszanka") książki dla dzieci. Taką też Astrid poznajemy w pierwszych scenach filmu Christensen, gdy odbiera życzenia urodzinowe, przesłane przez dzieci z całego kraju. Pisarka cofa się pamięcią do lat młodości - wspomina jak za zgodą rodziców zaczęła pracować w lokalnej gazecie, a przy okazji uwikłała się w romans z wiele od niej starszym przełożonym. "Młodość Astrid" to jednak nie tylko biografia popularnej pisarki, to przede wszystkim opowieść o losie niezależnej kobiety, która chce żyć na własnych warunkach i mieć możliwość rozwijania swojego niebywałego talentu literackiego.

Czas trwania: 2 godz. 3 min.
Reżyseria: Pernille Fischer Christensen
Scenariusz: Kim Fupz Aakeson, Pernille Fischer Christensen
Gatunek: biograficzny, dramat
Produkcja: Dania, Szwecja
Obsada: Alba August (Astrid), Maria Bonnevie (Hanna), Trine Dyrholm (Marie), Magnus Krepper (Samuel)

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


"Oko na Julię"Gordon pracuje w amerykańskiej firmie ochraniającej rurociąg położony na północnoafrykańskiej pustyni. Za pomocą robota-drona bacznie obserwuje oddaloną o tysiące kilometrów okolicę z biura w Detroit. Pewnego dnia na terenie patrolowanym przez Gordona zjawia się dziewczyna - Ayusha, która zaczyna go intrygować. Chłopak postanawia śledzić ją za pomocą drona i dowiaduje się, że rodzina chce ją zmusić do zamążpójścia ze starszym mężczyzną. Ayusha jest zakochana w innym. Dziewczyna postanawia uciec, a Gordon decyduje się jej w tym pomóc. Ta pustynna wersja Romeo i Julii wciąga Gordona bez reszty.

Czas trwania: 1 godz. 36 min.
Reżyseria: Kim Nguyen
Scenariusz: Kim Nguyen
Gatunek: przygodowy, romans
Produkcja: Francja, Kanada, Maroko
Obsada: Joe Cole (Gordon), Lina El Arabi (Ayusha), Faycal Zeglat (Kaarim), Mohammed Sakhi (Niewidomy z laską)

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


"Księgarnia z marzeniami"Florence Green szukając sposobu na życie, postanawia otworzyć księgarnię w sennym miasteczku u wybrzeży Anglii. Sprowadza dla mieszkańców dzieła światowej literatury, m. in. ''Lolitę'' Nabokowa oraz ''451 stopni Farenheita'' Bradbury'ego, i u niektórych wywołuje to oburzenie, a u lokalnych elit nawet protest - wszak książki mogą być niebezpieczne! Bardzo wpływowa dama zrobi wiele, by zamknąć ten ''sklepik''. Florence jednak będzie konsekwentna. Tym bardziej, że zdobywa sympatię i wsparcie miejscowego miłośnika powieści.

Czas trwania: 1 godz. 50 min.
Reżyseria: Isabel Coixet
Scenariusz: Isabel Coixet
Gatunek: dramat
Produkcja: Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania
Obsada: Emily Mortimer (Florence Green), Bill Nighy (Edmund Brundish), Patricia Clarkson (Violet Gamart), Hunter Tremayne (Pan Keble)

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Karnety kwartalne (traktowane jako Karta klubowa) w cenie 30 zł w sprzedaży w sekretariacie MDK.
Karnety DKF Puls są podstawą do zakupu biletu na każdy film z repertuaru DKF w cenie 2 zł.
Bilety na pojedynczy film - 12 zł.
Zachęcamy do zakupów biletów w przedsprzedaży w kasie kina.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj