czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 listopada 2006
  • wyświetleń: 908

Pieszy - Podsumowanie akcji

Reklama

W piątek i w poniedziałek w województwie śląskim przeprowadzono akcję "Pieszy", której celem były działania represyjno-kontrolne i zwrócenie wzmożonej uwagi na wykroczenia popełniane przez pieszych uczestników ruchu drogowego. W akcji uczestniczyło 717 funkcjonariuszy policji.

W całym województwie skontrolowano ponad 3000 osób: 2243 pieszych, 667 kierowców oraz 128 rowerzystów. Zatrzymano 40 nietrzeźwych pieszych, którzy swoim zachowaniem stwarzali niebezpieczeństwo na drodze. Według statystyk w 266 ujawnionych wykroczeniach w zakresie wzajemnych relacji kierujący-pieszy, kierujący-rowerzysta - 209 wykroczeń dopuścili się piesi. Wobec 30 pieszych skierowano wnioski do sądów grodzkich, 568 pouczono 1475 ukarano mandatami karnymi.

Od początku tego roku, do połowy listopada w województwie śląskim piesi przyczynili się do ponad tysiąca zdarzeń drogowych (tj. wypadków i kolizji). Jednocześnie w prawie 450 przypadkach stali się ofiarami nieprawidłowych zachowań kierujących, z czego 10 to ofiary śmiertelne.

Źródło: KWP w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.