czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 października 2018
  • 2 października 2018
  • wyświetleń: 6106

Straż miejska rozpoczęła kontrole palenisk w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Nadeszła jesień a wraz z nią chłodniejsze dni i noce. W związku ze spadkiem temperatury mieszkańcy przygotowują się do sezonu grzewczego. Z uwagi na rozpalanie swoich pieców z komina wydobywa się dym, czego doświadczyli już niektórzy mieszkańcy i postanowili sprawdzić - zgłosić interwencję do straży miejskiej czym sąsiad pali. Dokonano już kilka kontroli, w których tylko potwierdzono jeden przypadek spalania odpadów zielonych w piecu centralnego ogrzewania za co sprawca został pouczony.

W straży miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach od grudnia 2016 roku działa eco patrol, którego zadaniem jest między innymi kontrola palenisk pod kątem stosowanego opału (w związku z obowiązującą Uchwałą Anty Smogową, która obowiązuje od 1 września 2017 roku). Strażnicy sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonego zakazu, jaki został wprowadzony na terenie naszego województwa śląskiego.

SM przypomina, że we wskazanych rodzajach instalacji, dla których wprowadza się ograniczenia i zakazy w zakresie ich eksploatacji to instalacje, w których następuje spalanie paliw stałych w rozumieniu art. 3 pkt 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (tekst jednolity Dz. U. z 2017 roku, poz. 220 z późn. zm.), w szczególności kocioł, kominek i piec, jeżeli dostarczają ciepło do systemu centralnego ogrzewania lub wydzielają ciepło i przenoszą je do innego nośnika zakazuje się stosowania:
  • węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla,
  • mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem,
  • paliw, w których udział masowy węgla kamiennego o uziarnieniu poniżej 3 mm wynosi więcej niż 15%,
  • biomasy stałej, której wilgotność w stanie roboczym przekracza 20%.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj