czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 października 2018
  • 12 października 2018
  • wyświetleń: 6596

Wystawa drobnego inwentarza w Czechowicach-Dziedzicach

Wystawa odbyła się w dniach od 5 do 7 października na terenie Regionalnej Ligi Hodowli Ptaków i Drobnego Inwentarza w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Słowackiego 34.

Wystawa drobnego inwentarza w Czechowicach-Dziedzicach - 5-7.10.2018 · fot. mat. organizatora


I DZIEŃ WYSTAWY(5 październik 2018) - PRZEZNACZONY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

W tym dniu wystawę odwiedziło ponad 1000 uczniów i przedszkolaków z kilkunastu okolicznych szkół i przedszkoli w tym szkoły specjalnej. Sponsorzy jak co roku zapewnili darmowy transport oraz słodki poczęstunek dla najmłodszych. Dodatkowo dzięki wsparciu sponsorów umożliwiono transport dla osób niepełnosprawnych.

II DZIEŃ WYSTAWY(6 październik 2018) - OGÓLNODOSTĘPNY

Wszyscy zainteresowani mogli bezpłatnie odwiedzić wystawę, uzyskać informacje na temat wystawianych gatunków i ras zwierząt, oprócz tego wziąć udział w loterii fantowej lub popróbować regionalnych produktów spożywczych. Dodatkową atrakcją było w tym roku otwarcie " Izby Regionalnej pod chmurką", w której prezentowano dawne narzędzie rolnicze oraz sprzęty gospodarstwa domowego.

III DZIEŃ WYSTAWY(7 październik 2018)- OGÓLNODOSTĘPNY, WRĘCZENIE NAGRÓD

Na wystawie 50 hodowców zaprezentowało ponad 400 zwierząt ze swych hodowli. Burmistrz Marian Błachut oraz Przewodniczący Rady Miasta Damian Żelazny wręczali puchary i nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach i rasach. Urząd Miasta i Gminy Czechowice-Dziedzice tradycyjnie już sprawuje patronat nad tą imprezą. Informacje na temat wystawy pojawiają się w lokalnej prasie, radiu oraz na portalach internetowych miasta i gminy.

Nagrody:
  • W kategorii GOŁĘBIE przyznano: 9 tytułów Championa i 4 tytuły Vice Championa
  • W kategorii DRÓB, podkategorie: kury, ptactwo wodne, bażanty przyznano łącznie 15 tytułów Championa i 9 tytułów Vice Championa
  • W kategorii KRÓLIKI przyznano: 8 tytułów Championa i 5 tytułów Vice Champion


Przy pięknej pogodzie ekspozycję zwierząt na świeżym powietrzu odwiedziło łącznie ponad 3000 osób.
Z zadowoleniem obserwujemy z roku na rok rosnący poziom wystawianych zwierząt oraz zainteresowanie zwiedzających naszą imprezą. Co roku również kolejne firmy i organizacje społeczne dołączają się do współorganizowania i uatrakcyjnienia naszej wystawy. W tym roku był to Zespół Szkół Ogrodniczych w Bielsku-Białej oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Zabrzeżanki".

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie tegorocznej Wystawy oraz zwiedzającym i zapraszamy za rok.

Zarząd Regionalnej Ligi Hodowli Ptaków i Drobnego Inwentarza w Czechowicach -Dziedzicach.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.