Wiadomości

  • 11 października 2018
  • 2 listopada 2018
  • wyświetleń: 13917

[FOTO] Na terenie cmentarzy zbierali pieniądze na remont kościelnej wieży

1 listopada na terenie cmentarzy parafialnego i komunalnego przy ulicy Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się kwesta. Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na konto funduszu remontowego wieży kościelnej kościoła Św. Katarzyny.

Kwesta na terenie cmentarza. Pieniądze na remont kościelnej wieży - 1.11.2018 · fot. Parafia św. Katarzyny


Przy parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Czechowicach-Dziedzicach zawiązał się Społeczny Komitet powołany w celu przeprowadzenia w dniu 1 listopada 2018 r. zbiórki publiczne. Od 7.00 rano do 20.00 wieczorem sztab wolontariuszy stojąc u bram 3 cmentarzy zbierał datki na szczytny cel - remont wieży kościelnej zabytkowego kościoła p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

- Ten budynek sakralny wymaga niezwłocznego remontu. Od dłuższego już czasu zbieramy fundusze na remont, jednak jest to "kropla w morzu potrzeb". Nasza Parafia "matka", ma kilka młodych parafii "córek". Z tego powodu w przeszłości została okrojona terytorialnie, skutkiem czego obecnie ma niewielkie możliwości finansowe. Szukamy zatem także innych możliwych rozwiązań. Kwestowanie wydaje się wiec także dobrym rozwiązaniem. Zbiórkę chcemy przeprowadzić w sposób tradycyjny - do puszek, ale także z zastosowaniem najnowszych rozwiązań - poprzez terminal płatniczy - informował komitet.

ab, BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.