czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2018
  • wyświetleń: 5018

PKM planuje kupić autobusy przegubowe. Trafią na linię nr VII

Burmistrz Czechowic-Dziedzic, w odpowiedzi na pismo mieszkanki gminy, wypowiedział się o planowanych inwestycjach taborowych Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. PKM planuje kupić autobusy przegubowe.

autobus
Autobus PKM linii nr VII · fot. czecho.pl


Marian Błachut odpowiedział na pytanie mieszkanki Czechowic-Dziedzic, które zostało zamieszczone na stronie urzędu w rubryce "Burmistrz odpowiada". Pasażerka skarży się m.in. na funkcjonowanie linii nr VII. Całe pismo jest dostępne na stronie Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

W swojej odpowiedzi burmistrz Marian Błachut poinformował, że w niedalekiej przyszłości najbardziej zatłoczoną linię nr VII będą obsługiwały autobusy przegubowe.

- Podejmując dalsze działania w kierunku modernizacji taboru naszego przewoźnika, chcemy w najbliższym czasie zakupić nowe autobusy, które zastąpią nasze Solarisy starszej generacji. Chcemy by były to autobusy przegubowe, o jeszcze większej pojemności niż 15-metrowce i oczywiście wyposażone co najmniej tak samo, jak ostatnio zakupione przez PKM, nowoczesne, klimatyzowane pojazdy. Realizacja tego przedsięwzięcia - planujemy zakup co najmniej dwóch, a może nawet czterech nowoczesnych przegubowców - znacznie poprawi komfort podróżowania pasażerów na najbardziej obciążonej linii nr VII - poinformował gospodarz gminy.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.