czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2018
  • wyświetleń: 2100

Sesja Rady Powiatu Bielskiego podsumowująca kadencję

LXI sesja Rady Powiatu odbyła się 11 października. Tradycyjnie sesję otworzył Jan Borowski przewodniczący Rady Powiatu Bielskiego.

Sesja Rady Powiatu Bielskiego - 11.10.2018
Sesja Rady Powiatu Bielskiego - 11.10.2018 · fot. Jarosław Jesionka / Starostwo Powiatowe w Bielsku-


Podczas tej sesji wójt gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski w imieniu przedstawicieli samorządów gminnych na ręce starosty bielskiego Andrzeja Płonki złożył Radzie i Zarządowi Powiatu podziękowania za skuteczną i owocną współpracę na rzecz mieszkańców naszego powiatu.

Starosta bielski A. Płonka jak zwykle przekazał radnym informację Zarządu Powiatu o pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym. Obszerną i szczegółową informację o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2017/2018 przekazała radnym naczelnik Wydziału Edukacji Małgorzata Chrząszcz.

Z uwagi na fakt, że była to już ostatnia sesja Rady Powiatu zwołana w tej kadencji starosta przedstawił informację Zarządu Powiatu z działalności w kadencji 2014-2018. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Chodorowski przekazał radnym smutną informację o śmierci majora Jerzego Witkowskiego, pseudonim Puma, żołnierza niezłomnego, członka Armii Krajowej, weterana walk o wolną i niezależną Polskę, prześladowanego przez władze Polski Ludowej, kozianina.

Radni podjęli uchwały w następujących sprawach:
  • zmiany Uchwały Nr V/54/334/18 Rady Powiatu w Bielsku-Białej z dnia 19 kwietnia 2018 roku w sprawie: przekazania środków finansowych na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji;
  • zmian w Uchwale Budżetowej na rok 2018 Rady Powiatu w Bielsku-Białej Nr V/49/305/17 z dnia 28 grudnia 2017 r. z późniejszymi zmianami;
  • zaciągnięcia długoterminowego kredytu bankowego na finansowanie planowanego deficytu budżetowego w 2018 roku oraz spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek;
  • zmiany Uchwały Nr V/49/306/17 Rady Powiatu w Bielsku-Białej z dnia 28 grudnia 2017 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bielskiego z późn. zm.

Alina Macher, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.