czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2018
  • 21 października 2018
  • wyświetleń: 2233

Zmienią się kursy pociągów. Kolejna korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich

W niedzielę, 21 października wejdzie w życie kolejna korekta rozkładu jazdy wynikająca z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. W większości przypadków będzie to oznaczać dalszy ciąg prac podjętych podczas poprzedniej korekty - kontynuowane będą m.in. prace na liniach S1, S5 i S7.

Dobra wiadomość czeka na podróżnych z linii S5 - od 15 listopada zostanie bowiem przywrócony pełny ruch pociągów na tej linii. Do tego czasu w związku z pracami inwestycyjnymi PKP PLK za wszystkie pociągi na odcinku Żywiec - Zwardoń będą kursować autobusy zastępcze. W listopadzie pociągi powrócą na jeszcze jedną linię, gdzie w związku z remontami od dłuższego czasu część przejazdów była realizowana z wykorzystaniem autobusów zastępczych. Mowa tutaj o linii S58 na odcinku Zebrzydowice - Cieszyn. Pociągi powinny powrócić na tę relację od 21 listopada.

Drobne zmiany w godzinach odjazdów poszczególnych pociągów mogą zajść również na liniach nieobjętych remontami. Dlatego warto dokładnie sprawdzić rozkład jazdy przed niedzielnymi wycieczkami czy poniedziałkowym wyjściem do pracy. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny m.in. na naszej stronie internetowej w zakładce Rozkład jazdy.

Korekta wprowadzana 21 października będzie ostatnią zmianą w ramach tegorocznego rozkładu jazdy. Ten rozkład zamknięciowy będzie obowiązywać do 9 grudnia, kiedy to wejdzie w życie całkiem nowy rozkład jazdy.

BM / czecho.pl, źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.