Wiadomości

  • 19 października 2018
  • wyświetleń: 8489

Serwis wybory.czecho.pl - poznajcie kandydatów w wyborach!

Do wyborów samorządowych pozostały już właściwie tylko godziny. Przypominamy czytelnikom, że sylwetki i programy wszystkich kandydatów na burmistrza, wójtów i radnych możecie obejrzeć w specjalnym serwisie wyborczym na portalu czecho.pl.

Wybory samorządowe 2014
Serwis wybory.czecho.pl - poznajcie kandydatów w wyborach! · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


W niedzielę, 21 października mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice zadecydują kto będzie wyznaczał kierunek rozwoju lokalnych samorządów przez kolejnych pięć lat. Wśród kandydatów są osoby z wielkim doświadczeniem pracy w samorządzie i postaci, które chcą tchnąć w samorząd nieco świeżości.

Tu warto podać kilka liczb. W tym roku o stanowisko burmistrza stara się czterech kandydatów natomiast o 21 mandatów radnych miejskich - 105 osób z czterech różnych komitetów. W wyborach do Rady Powiatu Bielskiego w okręgu nr 2 (obejmującym nasza gminę) startuje 40 kandydatów. Ostatecznie radnymi zostanie osiem osób z tego grona.

Jeżeli chcecie poznać bliżej sylwetki kandydatów na samorządowców, zachęcamy do odwiedzin serwisu http://www.wybory.czecho.pl. To nie tylko aktualne informacje o nachodzących wyborach. To również skarbnica wiedzy na temat wyborów samorządowych w poprzednich latach. Aby zobacz archiwalne wiadomości oraz prezentacje kandydatów i wyniki głosowań, wystarczy wybrać interesujący rok w menu z archiwum w górnej części strony tegoż serwisu.

Pragniemy odnotować, że każdy komitet, którego kandydaci biorą udział w najbliższych wyborach, podobnie jak w poprzednich latach, mógł bezpłatnie pod adresem http://www.wybory.czecho.pl przedstawić swój program oraz osoby ubiegające się o mandaty.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.