czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 października 2018
  • 11 listopada 2018
  • wyświetleń: 13315

Miejskie obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Za nami:

Wystawą na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęto cykl wydarzeń związanych z miejskimi obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Pomnik Wolności - 25.09.2019
Kulminacyjnym momentem uroczystości będzie odsłonięcie odbudowanego Pomnika Wolności. · fot. czecho.pl


Pierwszym punktem tegorocznych obchodów jest organizacja wystawy "Nasza Niepodległość" na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach. Została ona przygotowana przez Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic i Urząd Miejski.

Kulminacyjnym momentem uroczystości będzie odsłonięcie odbudowanego Pomnika Wolności, który stanął na nowym Skwerze Stulecia. Wydarzenie to będzie miało miejsce 10 listopada o godzinie 16.00. Uroczystość zakończy III Czechowickie Śpiewanie z Czwórką, które rozpocznie się jeszcze na Skwerze Stulecia, a zakończy w Szkole Podstawowej nr 4.

W organizację obchodów włączyły się też lokalne stowarzyszenia. Zachęcamy do skorzystania z przygotowanej przez nich oferty. Jednostka Strzelecka 3028 Związku Strzeleckiego Strzelec OSW organizuje zawody strzeleckie o puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Zawody odbędą się na strzelnicy pneumatycznej firmy Akces, przy ulicy Zielonej 11.

Ciekawie przedstawia się także propozycja przygotowana przez 1. Środowiskową Drużynę Harcerzy Starszych im. Wydzielonej Organizacji Dywersyjnej Armii Krajowej "Wachlarz". Harcerze przygotowali grę terenową dla mieszkańców miasta.

Kolejną atrakcją będzie rekonstrukcja historyczna z okresu II wojny światowej, którą przygotowuje Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Beskidy". W parku miejskim Lasek zaprezentuje się kilkudziesięciu rekonstruktorów. Będzie można skosztować grochówki z kuchni polowej. Po rekonstrukcji na placu w Lasku odbędzie się ceremonia nadania nowego sztandaru czechowickiemu Hufcowi ZHP.

Tradycyjnie będzie można uczcić Święto Niepodległości udziałem w biegach. Rozpoczną dzieci i młodzież sobotnimi zawodami biegowymi na stadionie MOSiR. Natomiast w niedzielę już po raz 27. wystartuje Bieg Niepodległości ulicami miasta na dystansie 10 km.

Uroczystości zakończy Galowy Koncert Jubileuszowy organizowany przez Miejski Dom Kultury oraz wernisaż wystawy filatelistycznej z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Niepodległość

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.