czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2018
  • wyświetleń: 2807

Pies był przetrzymywany w złych warunkach. Interweniowali strażnicy

W jednym z mieszkań przy ulicy Sienkiewicza strażnicy miejscy interweniowali na wezwanie dotyczące przetrzymywania psa w złych warunkach. Po wizycie mundurowych właściciel zrzekł się zwierzęcia i oddał do schroniska.

Interwencja została podjęta przed ostatnim weekendem. Strażnicy wraz z pracownikami Administracji Zasobów Komunalnych udali się do jednego z mieszkań w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Sienkiewicza celem dokonania wizji.

Interwencja miała dotyczyć psa, który ma być przetrzymywany w złych warunkach. Celem eco patrolu było sprawdzenie i potwierdzenie tych informacji. Na miejscu wraz z lokatorem dokonano oględzin mieszkania i sprawdzenia warunków w jakich przebywają.

- Okazało się, że pies rzadko jest wyprowadzony na dwór z uwagi na odchody na podłodze i panujący nieprzyjemny zapach w mieszkaniu. Wygląd psa wskazywał, że cierpi na jakąś chorobę gdyż w połowie nie miał w ogóle sierści. Właściciel nie posiadał przy sobie książeczki szczepień psa. Pies miał dostęp do jedzenia oraz wody - opisują mundurowi.

W rozmowie z patrolem straży miejskiej mężczyzna oświadczył, że nie jest wstanie dalej opiekować się zwierzęciem i przekaże eco patrolowi celem przekazania do schroniska. Właściciel za pokwitowaniem dobrowolnie przekazał pieska, który trafił do Schroniska w Bielsku-Białej celem leczenia. Miejmy nadzieję, że znajdzie szybko nowego właściciela.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.