czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2018
  • wyświetleń: 2764

Etap powiatowy olimpiady o zdrowiu psychicznym

Etap powiatowy VII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym odbył się w Bielsku-Białej 18 października.

Etap powiatowy olimpiady o zdrowiu psychicznym - 18.10.2018 · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Przedsięwzięcie to corocznie kierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielska-Białej. Tegoroczna edycja Olimpiady poświęcona jest tematowi "Problematyka zdrowia psychicznego z uwzględnieniem zaburzeń odżywiania", w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 w zakresie Celu operacyjnego 3: "Profilaktyka problemów zdrowia psychicznego i poprawa dobrostanu psychicznego społeczeństwa".

Tak jak w poprzednich edycjach, znakiem rozpoznawczym jest plakat autorstwa jednego z uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Bielsku-Białej.

Do tegorocznej edycji Olimpiady na etapie szkolnym, który miał miejsce w dniu 2 października, przystąpiło 60 uczestników z czterech szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bielskiego.

Do etapu powiatowego zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej przystąpiło 12 laureatów wyłonionych w etapie szkolnym Olimpiady.

W etapie powiatowym uczestnicy zmierzyli się z testem podstawowym składającym się z 25 pytań, a następnie testami dwóch dogrywek składających się odpowiednio z 10 oraz 8 pytań. Wszystkie testy zostały sprawdzone przez Komisję Konkursową w składzie: Agnieszka Foltyn - Naczelna Pielęgniarka Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bielsku-Białej - placówki ochrony zdrowia, która wspiera merytorycznie organizację niniejszego przedsięwzięcia, jednocześnie reprezentująca Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, konsultant wojewódzki z/z pielęgniarstwa psychiatrycznego; Helena Byrdy-Przybyła - przewodnicza Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu w Bielsku-Białej i Rafał Pietrzyk - psycholog, pracownik Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Laureatkami etapu powiatowego z terenu powiatu bielskiego zostały uczennice:
1. Julia Dam - uczennica klasy 1; Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach,
2. Wiktoria Garlewicz - uczennica klasy 2 A; Liceum Ogólnokształcącego Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach,
3. Zofia Korzeń - uczennica klasy 1 B; Liceum Ogólnokształcącego Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach,

W imieniu Zarządu Powiatu w Bielsku-Białej nagrody dla laureatów etapu powiatowego oraz upominki dla pozostałych uczestników wręczyli: Andrzej Płonka starosta bielski i Katarzyna Adamiec członek Zarządu Powiatu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom etapu powiatowego i trzymamy kciuki za laureatów, którzy już wkrótce 9 listopada w Bielsku-Białej, zmierzą się z laureatami z pozostałych powiatów na etapie regionalnym Olimpiady.

aka / czecho.pl, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.