czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 grudnia 2006
  • wyświetleń: 1624

Zimowe Spotkania Teatralne

Reklama

Zimowe Spotkania Teatralne


Grudzień w czechowickim MDK to miesiąc 16. Zimowych Spotkań Teatralnych. Już w piatek 8 grudnia o 10.00 na deskach zaprezentują się pierwsi aktorzy. Podczas najbliższego weekendu będzie też okazja by pośmiać się przy występach grup kabaretowych i szansa, by posłuchać poezji góralskiej oraz gawęd i śpiewek.

Największym zainteresowaniem cieszą się sztuki pt. "Griga obchodzi imieniny" i "Wariacje enigmatyczne".

Pierwsza, według opowiadań Antoniego Czechowa, to pełna humoru i wartkiej akcji historia spotkania po długich latach trójki przyjaciół z lat szkolnych, gdzie alkohol, rosyjska muzyka i aura zimowego wieczoru sprzyjają wspomnieniom, kłótniom, bójce, a nawet gorącym wyznaniom miłosnym.

"Wariacje enigmatyczne" to najczęściej grana sztuka Erica Schmitta. Dzieło odnosi się do problemu poszukiwania miłości absolutnej, poświęcenia, lęku, bólu, tęsknocie i samotności. Spektakl opowiada o najtrudniejszych ludzkich wyborach i okolicznościom, które temu towarzyszą.

OP / pless.pl


Repertuar:
8 grudnia (piątek)
10.00 SPOTKANIE PRZY PIECU CZYLI O PCHLE I KOŃCU ŚWIATA- spektakl teatralny w wykonaniu Grupy Margines z Gimnazjum Publicznego nr 3.
Reżyseria: Robert Raczek,Agata Chmielniak, opieka artystyczna: Agata Chmielniak, Lucyna Paluch i Grażyna Zelin.
10.30 PINOKIO MA KŁOPOTY- kabaret KTOTOTOJO z Gimnazjum Publicznego nr 2 , opieka artystyczna: Katarzyna Kościelny
10.50 KATASTROFA - kółko teatralne z Gimnazjum Publicznego nr 2, opieka artystyczna Ewa Skiba
11.15 NA ROZDROŻACH - kabaret Kameleon z ZS Silesia, opieka artystyczna Bogna Kroker
11.35 POETYCKIE ZADUSZKI - koło teatralno-recytatorskie "Feniks" ZSH-U, opieka artystyczna Magdalena Dziki i Marzena Gigiewicz
12.05 W SIDŁACH UZALEŻNIENIA - grupa teatralna "Silesia", opieka artystyczna Anna Dziki.

9 grudnia (sobota)
15.30 GRIGA OBCHODZI IMIENINY wg opowiadań Antoniego Czechowa.
Reżyseria: Piotr Sieklucki, występują: Aneta Wirzinkiewicz, Dominik Nowak, Maciej Skuratowicz.
18.00 WARIACJE ENIGMATYCZNE Eric Emmanuel Schmitt. Stary Teatr w Krakowie. Reżyseria i oprawa muzyczna: Piotr Mikucki, występują: Piotr Cyrwus i Tadeusz Huk

10 grudnia (niedziela)
18.30 KRAKOWSKI SALON POEZJI- poezja góralska, gawędy tradycyjne i współczesne oraz śpiewki zaprezentują Krzysztof Trebunia Tutka z zespołem.Źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.