czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 listopada 2018
  • 4 listopada 2018
  • wyświetleń: 13154

[ZDJĘCIA] Wycinka drzew wzdłuż ulic Zielonej i Kolejowej

Wzdłuż ulic Zielonej i Kolejowej prowadzona jest wycinka drzew. Usuniętych zostanie ponad 200 roślin. Na przeprowadzenie prac zdecydowano się między innym po tym, gdy jedno z drzew przewróciło się na ogrodzenie znajdującego się w pobliżu przedszkola.

Wycinka drzew wzdłuż ulicy Zielonej i Kolejowej w Czechowicach-Dziedzicach - 30.10.2018 · fot. sid / czecho.pl


Wycinka drzew prowadzona jest na terenie PKP. To spółka kolejowa jako pierwsza zwróciła się do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach o zgodę na usunięcie znajdujących się na skarpie drzew. Spółka wystąpiła z taką prośbą w obawie o uszkodzenie znajdującej się w pobliżu sieci trakcyjnej.

W międzyczasie jedno z drzew przewróciło się w kierunku budynku przedszkola, uszkadzając ogrodzenie placówki. Szczęśliwie nie ucierpiała żadna z osób. Wówczas prośbę o wycinkę złożyła także dyrekcja przedszkola.

Te dwie sytuacje sprawiły, że wydana została zgoda na przeprowadzenie wycinki. Usuniętych zostanie 229 drzew, z czego większość to drzewa chore, które w każdej chwili mogły się przewrócić.

aka, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.