czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 listopada 2018
  • 3 listopada 2018
  • wyświetleń: 3734

Prezes OSP Kaniów odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Końcem października w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w różnych dziedzinach życia społecznego, w tym w pracy zawodowej oraz na rzecz rozwoju nauki i kultury. W gronie uhonorowanych znalazł się st. asp. Grzegorz Owczarz, który z rąk Wicewojewody Śląskiego Piotra Kołodziejczyka odebrał Złoty Krzyż Zasługi.

Prezes OSP Kaniów odznaczony Złotym Krzyżem Zasług
Prezes OSP Kaniów odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi · fot. Urząd Wojewódzki


Krzyż Zasługi jest polskim odznaczeniem państwowym nadawanym od 1923 roku postanowieniem Prezydenta RP za zasługi dla państwa lub obywateli. Według ustawy z 1992 roku o orderach i odznaczeniach Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli podejmując czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom. Odznaczenie jest nadane także za ofiarną działalność publiczną oraz ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Główną przesłanką do uhonorowania naszego strażaka było dostrzeżenie jego zaangażowania i poświęcenia na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnej w gminie Bestwina. St. asp. Grzegorz Owczarz jako Komendant Gminny ZOSP, Prezes OSP Kaniów, a jednocześnie radny gminny wniósł niekwestionowany wkład w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców poprzez działania zmierzające do stałego doposażania jednostek ochrony przeciwpożarowej, poprawę wyszkolenia strażaków ochotników, edukację najmłodszych druhów. Jego działania doprowadziły do zwiększenia bezpieczeństwa nie tylko w domenie bezpieczeństwa przeciwpożarowego, lecz również w obszarze ochrony przeciwpowodziowej, ratownictwa technicznego oraz pomocy medycznej.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.