czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 listopada 2018
  • wyświetleń: 1226

Nagrody Marszałka czekają na sportowców

Do końca roku można zgłaszać wnioski o Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2018 roku.

Nagrody Marszałka przyznawane są zawodnikom z województwa śląskiego, którzy uzyskali najwyższe laury podczas igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, mistrzostw świata (senior, młodzieżowiec, junior), mistrzostw Europy (senior, młodzieżowiec, junior), mistrzostw Polski (junior) oraz uzyskali w swojej dyscyplinie wynik będący rekordem świata.

Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać m.in. stowarzyszenia kultury fizycznej, jednostki samorządu terytorialnego, związki sportowe, uczelnie wyższe oraz środowiska sportowe z terenu województwa śląskiego. Nagroda ma charakter pieniężny. W tegorocznej edycji z budżetu Województwa Śląskiego na nagrody Zarząd przeznaczył kwotę 150.000 zł.

W zeszłorocznej edycji nagrody trafiły do rąk 52 sportowców. Ich łączna kwota to 128.820 zł. Wśród laureatów byli m.in. siatkarze, piłkarze wodni, judocy, szermierzy, bokserzy i lekkoatleci. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w lutym 2018 na Stadionie Śląskim.

BM / czecho.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.