czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 listopada 2018
  • wyświetleń: 6242

W miejskim parku odbędzie się inscenizacja walk z 1944 roku

Grupa Rekonstrukcji Historycznej Beskidy 10 listopada organizuje w Czechowicach-Dziedzicach inscenizację walk z 1944 roku. Będzie to pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście.

- Inscenizacja będzie przedstawiała walkę żołnierzy oddziałów partyzanckich Armii Krajowej przeciwko żołnierzom niemieckim. W widowisku weźmie udział ok 40 rekonstruktorów odtwarzających sylwetki partyzantów AK, żołnierzy niemieckich, policjantów białoruskich oraz partyzantów sowieckich. Oprócz tego w inscenizacji wezmą udział dwa pojazdy historyczne - informuje Ireneusz Pająk, dowódca GRH Beskidy

Jak opisuje organizator, inscenizacja będzie podzielona na kilka etapów, w tym: atak na konwój z oficerem niemieckim oraz atak partyzantów na posterunek niemiecki. Podczas walki będzie używana przez rekonstruktorów broń na ślepą amunicję oraz środki pirotechniczne.

Przed samą inscenizacją lektor opowie zgromadzonym o historii lokalnych oddziałów AK oraz przybliży czasy okupacji niemieckiej.

GRH Beskidy

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.