czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 listopada 2018
  • wyświetleń: 11368

Smog w Czechowicach-Dziedzicach: jakość powietrza coraz gorsza

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Ostatnie tygodnie i coraz chłodniejsze wieczory oraz noce, temperatura spadająca w okolice zera i niestety... powietrzem nad naszym miastem i gminą znów zawładnął smog, a poziom pyłu PM 10 w powietrzu miejscami przekracza stan alarmowy.

Smog, Czechowice-Dziedzice
Smog w Czechowicach-Dziedzicach: jakość powietrza coraz gorsza. · fot. nadesłane przez czytelnika


Od 2 listopada tylko jednego dnia raz poziom pyłu PM 10 był poniżej normy. Niestety niemal z każdym kolejną dobą wartość średnia, na podstawie danych z sześciu czujników w naszej gminie, rosła. W sobotę, 10 listopada średnia dzienna wartość wyniosła 272 µg/m3 (przy normie: 50 µg/m3 i stanie alarmowym 300 µg/m3).

Najbardziej niepokojące jest zanieczyszczenie powietrza w godzinach wieczornych oraz nocnych, czyli wtedy, gdy temperatura jest najniższa. Dla przykładu, w nocy z poniedziałku na wtorek niemal przez całą noc o godzinie 4.00 średnia z danych z wszystkich mierników pokazała 268 µg/m3 i do godziny 15.00 nie spadła poniżej normy.

Smogowy alarm czas zacząć
Smog w Czechowicach-Dziedzicach: jakość powietrza coraz gorsza. · fot. Marcinqz


Wartości przerażają, gdy przyjrzymy się niektórym osiedlom. Zdecydowania najgorsza sytuacja dziś w nocy była na osiedlu Barbara, gdzie czujnik w ciągu ostatniej doby pokazywał już nawet poziom 549 µg/m3. Również w Ligocie ta sytuacja wygląda niekorzystnie, a wartość urosła ponad 500 µg/m3.

Dane o jakości powietrza możecie śledzić na bieżąco na portalu pod adresem: www.czecho.pl/monitoring-jakosci-powietrza-on-line-czechowice-dziedzice/?id=18fe34cc44fc

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj