czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2018
  • wyświetleń: 3199

[ZDJĘCIA] Podsumowano projekt "Śladami Niepodległej"

W czechowickim kinie "Świt" uroczyście podsumowano projekt "Śladami Niepodległej" realizowany w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach.

Projekt Śladami Niepodległej w MDK - 11.2018 · fot. Alina Macher / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Ten ogólnokrajowy projekt to zbiór inicjatyw i konkursów o charakterze edukacyjnym i wychowawczym, organizowanych w ramach obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Główne założenia projektu to: kształtowanie postaw patriotycznych, upowszechnienie wiedzy z zakresu historii tradycji narodowej Polski, pielęgnowanie polskości, budowanie świadomości obywatelskiej, pobudzanie miłości do Ojczyzny, rozwijanie kreatywności i wrażliwości uczniów, uzdolnień recytatorskich, wokalnych, plastycznych, fotograficznych, mobilizacja do podejmowania osobistego trudu rozwoju samego siebie.

Uczestników spotkania (sala pękała w szwach) powitała dyrektor szkoły Magdalena Sobieska-Leśniak.

Na uroczystości wspominano organizowane okolicznościowe wystawy i konkursy: recytatorski, fotograficzny, wiedzy historycznej, inicjatywę 10 nasadzeń drzewek na stulecie Ojczyzny, pieczenie ciastek - babeczek i dekorowanie ich w barwach narodowych, przegląd pieśni i poezji patriotycznej, konkurs na temat roli kościoła katolickiego w walce o niepodległość w czasach Polski Ludowej na przykładzie życia księdza Jerzego Popiełuszki, wycieczkę do Warszawy, grę terenową, zapalenie znicza na grobie kapitana Flame ps. "Bartek", dowódcy VII okręgu Narodowych Sił Zbrojnych.

Laureatom konkursu wręczono nagrody i wyróżnienia. Glos zabrał członek Zarządu Powiatu Bielskiego Stanisław Pięta, który gratulował realizacji projektu i zaangażowania w tę tak ważną i cenną inicjatywę.

Punktem kulminacyjnym obchodów był wspaniały, rewelacyjnie przygotowany, na wysokim poziomie artystycznym, patriotyczny występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach - Dziedzicach. Scenariusz napisały i dobór młodych aktorów dokonały panie Bożena Łukaszek i Agnieszka Łukaszek, a niezwykła oprawa artystyczna to dzieło Zespołu Artystyczno - Twórczego z SP nr 2, natomiast autorem oprawy muzycznej jest Sławomir Błachut. Efekt był imponujący!!

Nie można też nie wymienić uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 4, którzy z wielkim powodzeniem aktorsko brali udział w tym przepięknym widowisku oraz nie odnotować interesującego występu zespołu Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Art."

Alina Macher, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.