czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2018
  • 19 grudnia 2018
  • wyświetleń: 8964

Zdeformowane rączki Lilki wymagają operacji. Trwa zbiórka pieniędzy

W sieci prowadzona była zbiórka pieniędzy na operację 12-miesięcznej mieszkanki Czechowic-Dziedzic. Lilianna przyszła na świat z zespołem TAR. Przez chorobę genetyczną rączki dziewczynki są mocno zdeformowane i wymagają kosztownej operacji. Jak poinformowała nas we wtorek mama dziewczynki, operacja Lilianki jest już zabezpieczona finansowo

liliana macura
Lilianna Macura · fot. materiały prywatne


Liliana przyszła na świat 9 listopada 2017 roku z zespołem TAR. To właśnie przez tę chorobę jej rączki są tak bardzo zdeformowane. Dzieci z tym zespołem rodzą się chore, choć rodzice są całkowicie zdrowi. Wystarczy, że oboje przekazują po jednej wadliwej kopii genu.

W poszukiwaniu pomocy rodzice Liliany trafili na dr. Paleya z USA. - Poznaliśmy historie, gdy dzieci skazane na amputację, wychodziły z jego kliniki zupełnie sprawne. Umówienie się na konsultację graniczyło z cudem i było bardzo kosztowne, ale udało nam się. Dr. Paley dokładnie obejrzał zdjęcia rentgenowskie i rączki Liliany. Obiecał, że dzięki jego metodzie rączki Lilianki będą w stu procentach sprawne, będzie mogła chwytać przedmioty... Dodatkowo, gdy Liliana urośnie, będzie można wydłużyć jej przedramiona - mówi matka dziewczynki.

liliana macura
Lilianna Macura · fot. materiały prywatne


Niestety - razem z kwalifikacją rodzice Lilianki dostali też kosztorys, który zwalił ich z nóg. Sprawne rączki Lilianki wyceniono na olbrzymie pieniądze - około ćwierć miliona złotych.

- Marzę o tym, by kiedyś moja córeczka podbiegła do mnie i objęła moją szyję swoimi zdrowymi rączkami. Jako jej mama nie mogę pozwolić na to, by cierpiała - dodaje młoda matka.

Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka pieniędzy na operację dziewczynki. Aktualnie małą Liliankę wsparło już ponad 9000 osób na łączną kwotę 198 tys. złotych. Brakuje jeszcze niespełna 37 tys. złotych.

Zachęcamy wszystkich czytelników do wsparcia finansowego młodej czechowiczanki!

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.