czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 listopada 2018
  • 19 listopada 2018
  • wyświetleń: 15999

Wybuch gazu w budynku mieszkalnym w Ligocie - spore zniszczenia!

W sobotę rano doszło do wybuchu butli z gazem na parterze budynku mieszkalnym w Ligocie. Ewakuowano siedem osób, jedna - 75-letni mężczyzna - trafiła do szpitala.

wybuch gazu
Wybuch gazu w budynku mieszkalnym w Ligocie - 17.11.2018 · fot. Czytelnik


Zdarzenie miało miejsce około godz. 6:45, w budynku mieszkalnym przy ulicy Nowy Świat. Siła wybuchu była tak duża, że zostały wyrwane okna. Pożar pochłonął część parteru budynku. Ewakuowano siedem osób, jedna osoba trafiła do szpitala. Przy pożarze interweniowało jedenaście zastępów straży pożarnej.

- Pożar powstał na parterze budynku jednorodzinnego. Ogniem objęte było całe jedno pomieszczenie, a przez otwór okienny wydobywały się płomienie, sięgające połaci dachu. Ośmiu mieszkańców budynku ewakuowało się samodzielnie przed przyjazdem zastępów straży pożarnej. Pożar ugaszono, następnie dokonano przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, pod kątem obecności osób poszkodowanych oraz ewentualnego rozprzestrzenienia się pożaru na inne pomieszczenia. W trakcie prowadzonych działań, dowódca akcji otrzymał informację, że osoba, która znajdowała się w pomieszczeniu objętym pożarem, przebywa u sąsiada. 75-letni mężczyzna, zaczął uskarżać się na bóle w klatce piersiowej - relacjonują strażacy.

Pomocy poszkodowanemu udzielił przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował go do szpitala. Na skutek oddziaływania pożaru, uszkodzone zostały ściany nośne budynku oraz strop nad pomieszczeniem objętym pożarem.

wybuch gazu
Wybuch gazu w budynku mieszkalnym w Ligocie - 17.11.2018 · fot. Czytelnik


W wyniku pożaru spaleniu uległo pomieszczenie mieszkalne wraz z wyposażeniem, stolarka okienna pomieszczenia nad pożarem, orynnowanie, podbitka dachowa, częściowo elementy wyposażenia pomieszczenia sąsiedniego, naruszone zostały również ściany nośne budynku oraz strop.

Na miejsce zdarzenia przybył sołtys oraz pracownik zarządzania kryzysowego, którzy mieli za zadanie udzielić pomocy pogorzelcom. i znaleźli schronienie u rodziny.

Na miejsce był też Inspektor Nadzoru Budowlanego. Dokładne okoliczności pożaru ustala policja. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały od godz. 7.00 do 9.30.

aka, ups, sid / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała, KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.