czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 listopada 2018
  • 31 grudnia 2018
  • wyświetleń: 4806

Koncert Sylwestrowy - transmisja w Miejskim Domu Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na transmisję koncertu sylwestrowego w wykonaniu Filharmoników Berlińskich.

W tym roku koncert sylwestrowy Filharmoników Berlińskich poprowadzi Daniel Barenboim, nie tylko znakomity dyrygent, ale i pianista. Rodzony w Buenos Aires w 1942 roku, dyrygentury uczył się już w wieku 7 lat u Igora Markiewicza w Salzburgu. W 1952 roku zadebiutował w Wiedniu i Rzymie jako pianista i wkrótce został uznany za jednego z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych muzyków swojego pokolenia. Był dyrektorem artystycznym Orchestre de Paris, dyrektorem artystycznym Chicago Symphony Orchestra, dyrektorem muzycznym Deutsche Staatsoper. Regularnie prowadzi również Filharmoników Berlińskich oraz Filharmoników Wiedeńskich. Do programu koncertu sylwestrowego maestro wybrał utwory dwóch kompozytorów: wirtuozowski koncert fortepianowy Mozarta, zwany "Koronacyjnym" oraz inspirowane hiszpańskimi brzmieniami kompozycje Maurice Ravela, w tym uwielbiane przez publiczność Bolero, które jest zarówno popisem całej orkiestry, jak i poszczególnych instrumentów dętych, przejmujących kolejno motyw przewodni.

Wykonawcy:
Daniek Barenboim- dyrygent i pianista
Berliner Philharmoniker

w programie:
Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert fortepianowy D-dur nr 26 "Koronacyjny", KV. 537

Maurice Ravel
Rapsodia hiszpańska (wersja na orkiestrę)
Alborada del gracioso (wersja na orkiestrę)
Pawana na śmierć infantki (wersja na orkiestrę)
Boléro

Bilety w cenie 20 (młodzież i seniorzy) i 30 zł do nabycia w sekretariacie MDK.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj