czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 listopada 2018
  • wyświetleń: 5028

Na posesji w Ligocie spalane były odpady, a popiół rozsypywano

16 listopada podczas na ulicy Nowy Świat w Ligocie eco patrol stwierdził spore nieprawidłowości. Podczas sprawdzenia paleniska pieca centralnego ogrzewania strażnik zauważył odpady, które się nie spaliły w całości.

- Po dokonaniu sprawdzenia popiołu w pojemnikach, wiaderkach, stwierdzone zostały spore ilości niedopalonych odpadów typu puszki po konserwie, zakrętka od słoika oraz inne metalowe przedmioty - opisuje interwencję straż miejska i tłumaczy, że jest to wykroczeniem zgodnie z artykułem 191. Ustawy o odpadach.

Jak informuje SM, również właściciel posesji posiadał muł węglowy, którym palił, co było kolejnym wykroczeniem (z art. 334 Ustawy Prawo Ochrony Środowiska). Ponadto na posesji nie stwierdzono pojemnika na popiół. - Popiół rozsypywany był na posesji celem wyrównania terenu, co jest wykroczeniem wynikającym z art. 10 ust. 2 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, a także reguluje to Regulamin Uchwały Rady Miasta Czechowice-Dziedzice - przedstawiają sytuację mundurowi.

Strażnicy na sprawcę nałożyli mandat karny i zakazano dalszego spalania oraz wyposażenie nieruchomości w odpowiedni pojemnik na popiół.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.