czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 listopada 2018
  • 26 listopada 2018
  • wyświetleń: 4834

Strażnicy miejscy prowadzą kontrole palenisk w naszej gminie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Pomimo wcześniejszej sprzyjającej- jak na miesiąc listopad - pogody w końcu nadeszły chłodniejsze dni. W nocy temperatura spada poniżej zera. Z uwagi na liczne zgłoszenia mieszkańców jak i zanieczyszczenie powietrza, które już czasami przekracza normy, strażnicy z eco patrolu przeprowadzają kontrole posesji.

straż miejsk
Strażnicy miejscy prowadzą kontrole palenisk w naszej gminie. · fot. czecho.pl


Kontrole są przeprowadzane pod kątem stosowania się do obowiązującej Uchwały Antysmogowej wprowadzonej we wrześniu 2017 roku, która wprowadza ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji i instalacji, w których następuje spalanie paliw stałych w rozumieniu art. 3 pkt 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (tekst jednolity Dz. U. z 2017 roku, poz. 220 z późn. zm.), w szczególności kocioł, kominek i piec, jeżeli dostarczają ciepło do systemu centralnego ogrzewania lub wydzielają ciepło i przenoszą je do innego nośnika zakazuje się stosowania:
  • węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla,
  • mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem,
  • paliw, w których udział masowy węgla kamiennego o uziarnieniu poniżej 3 mm wynosi więcej niż 15%,
  • biomasy stałej, której wilgotność w stanie roboczym przekracza 20%.


W wyniku tych kontroli w razie stwierdzenia nieprawidłowości strażnik miejski może pouczyć, nałożyć mandat karny lub skierować wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego. Od 1 listopada 2018 roku strażnicy miejscy mogą nakładać mandaty za wykroczenia z art 334 Ustawy Prawo Ochrony Środowiska - Nie przestrzeganie przepisów uchwały sejmiku województwa w sprawie dopuszczonych do stosowania paliw, taką uchwałą jest Uchwała Antysmogowa z dnia 1.09.2017 roku

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj