czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 listopada 2018
  • wyświetleń: 2118

Uczniowie szkół podstawowych sprzątali świat

Słoneczna pogoda w pierwszej połowie listopada umożliwiła spektakularne podsumowanie akcji "Sprzątania świata", w którym udział wzięła grupa stu uczniów z pięciu szkół podstawowych Gminy Czechowice-Dziedzice.

Akcja została zorganizowana 6 listopada przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, realizujący swój wieloletni już projekt "Arboretum Inspiruje", przy współpracy z Nadleśnictwem Bielsko. Finansowe wsparcie dla przedsięwzięcia zapewniła Firma LOTOS Biopaliwa Sp. z o. o.

O 9.00 z pięciu różnych punktów zabrzeskiego lasu wyruszyły około dwudziestoosobowe zespoły reprezentujące Szkoły Podstawowej nr 6, 8 i 10 z Czechowic-Dziedzic oraz Szkołę Podstawową nr 1 z Ligoty i Szkołę Podstawową w Zabrzegu. Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli oraz pracowników Lasów Państwowych przemierzyli łącznie kilkanaście kilometrów szlaków leśnych zbierając po drodze porzucone przez niefrasobliwych uczestników wędrówek leśnych oraz mieszkańców śmieci. Trasa wszystkich grup zbiegała się w miejscu kończącym ścieżkę edukacyjną u korony zapory Jeziora Goczałkowickiego od strony Zabrzega.

O zaangażowaniu uczniów i skali efektów ich trzygodzinnej pracy, ale tym samym o zatrważającym stosunku niektórych mieszkańców Gminy i okolicy do naszego środowiska naturalnego niech zaświadczy ilość zebranych śmieci - 760 kg.

Po zakończeniu pracy uczestnicy akcji zostali przywitani przez Zastępcę Nadleśniczego Nadleśnictwa Bielsko - Izabelę Pigan, która wraz z podziękowaniami przekazała "leśne" upominki oraz podjęci poczęstunkiem sfinansowanym, podobnie, jak przewóz uczniów, ze środków przekazanych przez LOTOS Biopaliwa Sp. z o. o.

aka / czecho.pl, źródło: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.