Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 listopada 2018
  • wyświetleń: 1068

Strażnicy kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

W związku z nadchodzącymi ujemnymi temperaturami jak co roku Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach podejmuje działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i starszych.

- Strażnicy miejscy odwiedzają miejsca niezamieszkałe, opuszczone posesje, w których najczęściej bezdomni szukają schronienia. Osoby potrzebujące są informowane o wolnych miejscach w noclegowniach, schroniskach dla osób bezdomnych. Często zdarza się, że osoby te nie chcą żadnej pomocy od kontrolujących strażników którzy chcą im pomóc. Strażnicy w ramach kontroli mają ze sobą ciepłą herbatę bądź kawę z której bezdomni będą mogli skorzystać jak to było w latach poprzednich - informuje SM.

Równocześnie mundurowi apelują do mieszkańców o zgłaszanie przypadków osób bezdomnych lub starszych, które ich zdaniem potrzebują pomocy zwłaszcza w okresie zimowym, do straży miejskiej, policji lub Ośrodka Pomocy Społecznej.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.