czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 listopada 2018
  • wyświetleń: 8159

Dwie firmy chcą odbierać śmieci. Oferty droższe niż zakładano

Dwie firmy wyraziły chęć świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice w latach 2019-2020. Obie oferty okazały się droższe niż zakładał Urząd Miejski.

Przypominamy, że w październiku Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach ogłosił "śmieciowy" przetarg. W ramach zamówienia publicznego poszukiwano firmy, która będzie odbierała i zagospodarowywała odpady od 2 maja 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku. O przetargu szczegółowo pisaliśmy w artykule "Ogłoszono "śmieciowy" przetarg. Będziemy segregować na sześć frakcji".

W przetargu wystartowały dwie firmy. Znana m.in. ze świadczenia usług w Bielsku-Białej firma SUEZ - w tym konkretnym przypadku jej częstochowski oddział spółka SUEZ Południe - wyceniła swoje usługi na 18,5 mln złotych. Drugą ofertę złożyło konsorcjum firm SAIN-TRANS (lider) - Z.U.H. EKO-PLUS (partner). Konsorcjum zaoferowało cenę 14,8 mln złotych.

Obie złożone w ramach przetargu oferty znacząco przekraczają kwotę, którą Urząd Miejski zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia - 10,5 mln złotych (2019 r. - 3,68 mln zł, 2020 r. - 6,31 mln zł, 2021 r. - 526 tys. zł).

ab / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.