czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 listopada 2018
  • 18 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3451

Klasyczna Filmowa Jazda Obowiązkowa w Kinie Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Zapraszamy na Klasyczną Filmową Jazdę Obowiązkową. W dniach od 14 do 18 grudnia Kino Świt w Czechowicach-Dziedzicach zaprezentuje zrekonstruowane cyfrowo filmy w reż. Davida Lyncha.

"Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną"

Prequel serialu Twin Peaks, opowiadajcy o wydarzeniach prowadzących do zabójstwa Laury Palmer. Stan Waszyngton. Agenci FBI Chester Desmond i Sam Stanley prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa Teresy Banks. Agent Desmond odkrywa pewne poszlaki, a następnie znika w tajemniczych okolicznościach. Tymczasem Agent Dale Cooper uważa, że zabójca znów da o sobie znać. Rok później w Twin Peaks, Laura Palmer spotyka się zarówno z Bobbym Briggsem (który dostarcza jej narkotyków od których jest coraz bardziej uzależniona), jak i z motocyklistą Jamesem Hurleyem. Nachodzi ją tajemniczy BOB. Wkrótce Laura odkrywa kim BOB jest naprawdę...

Czas trwania: 2 godz. 15 min.
Reżyseria: David Lynch
Scenariusz: David Lynch, Robert Engels
Gatunek: dramat, thriller
Produkcja: Francja, USA
Obsada: Sheryl Lee (Laura Palmer), Ray Wise (Leland Palmer), Mädchen Amick (Shelly Johnson), Dana Ashbrook (Bobby Briggs


"Głowa do wycierania"

Debiut pełnometrażowy Davida Lyncha. Bohater filmu - Henry Spencer, zostaje zaproszony na kolację do rodziców swej dziewczyny, której nie widział przez pół roku. Spotkanie przebiega w nietypowej atmosferze, nagle Henry dowiaduje się, że jego ukochana urodziła mu dziecko. Potomek okazuje się jednak dziwnym stworkiem, który ma niewiele wspólnego z normalnym dzieckiem. Narzeczona szybko pozostawia Henry'ego samego z 'problemem', co stanowi dla bohatera początek dziwnych wydarzeń.

Czas trwania: 1 godz. 29 min.
Reżyseria: David Lynch
Scenariusz: David Lynch
Gatunek: surrealistyczny
Produkcja: USA
Obsada: Jack Nance (Henry Spencer), Charlotte Stewart (Mary X), Allen Joseph (Pan X)

"Człowiek słoń"

Wiktoriańska Anglia. Dr Frederick Treves (Anthony Hopkins) trafia przypadkowo do jarmarcznej budy cyrkowej, gdzie dowiaduje się, że wystawiony jest na pokaz John Merrick (John Hurt) nazywany "człowiekiem-słoniem". Treves dobija targu z właścicielem i wypożycza dziwną postać, aby dokładniej zbadać tak rzadki przypadek medyczny. Wycieńczony astmą i nieludzkim traktowaniem Merrick zostaje przewieziony do szpitala. Okazuje się, że straszliwie zdeformowane ciało kryje człowieka o niezwykłej inteligencji i wrażliwości.

Czas trwania: 2 godz. 5 min.
Reżyseria: David Lynch
Scenariusz: Stuart Craig, David Lynch
Gatunek: biograficzny, dramat
Produkcja: USA
Obsada: Anthony Hopkins (Dr Frederick Treves), John Hurt (John Merrick), Anne Bancroft (Madge Kendal), John Gielgud (Pan Carr-Gomm)

"Zagubiona autostrada"

Saksofonista Fred Madison (Bill Pullman) znajduje na schodach swej luksusowej rezydencji tajemniczą kasete video, na której ktoś zarejestrował okrutną zbrodnię popełnioną w sypialni jego domu. Zakrwawioną ofiarą okazuje się być żona Freda, Renee (Patricia Arquette), zabójcą - on sam. Wezwana policja aresztuje muzyka, by po kilku dniach odkryć, że w celi - zamiast żonobójcy - więziony jest nieznany młody mężczyzna.

Czas trwania: 2 godz. 15 min.
Reżyseria: David Lynch
Scenariusz: David Lynch, Barry Gifford
Gatunek: dramat, kryminał, thriller
Produkcja: Francja, USA
Obsada: Bill Pullman (Fred Madison), Patricia Arquette (Renee Madison / Alice Wakefield), Balthazar Getty (Pete Dayton), Robert Blake (Tajemniczy mężczyzna)

Sprzedaż karnetów w cenie 30 zł od 3 grudnia. Bilety na wybrany film w cenie 10-15 zł w sprzedaży od 14 grudnia.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

aka, ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj