czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 listopada 2018
  • 30 listopada 2018
  • wyświetleń: 4752

Radni powołali komisje Rady Miejskiej i ich przewodniczących

Podczas drugiej sesji nowej kadencji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach ustalili składy komisji, w których będą pracować. Poznaliśmy także przewodniczących i wiceprzewodniczących tychże organów. Nie brakowało przy tym dyskusji i odkrywania przed mieszkańcami formy zakulisowych rozmów między radnymi.

Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach, sesja
II sesja Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Gmina Czechowice-Dziedzice / youtube.com


W składzie Komisji Rewizyjnej zasiądą: Edward Buczek (wiceprzewodniczący), Marian Derlich (przewodniczący), Krzysztof Jarczok, Andrzej Maj, Mariusz Sekta oraz Krzysztof Szczypka.

Komisję Budżetu i Finansów będą tworzyć: Jacek Cwetler, Marian Derlich, Łukasz Dobucki, Bartłomiej Fajfer, Radosław Hudziec, Wojciech Leśny, Andrzej Maj (przewodniczący) i Janusz Uszok (wiceprzewodniczący).

Najchętniej radni zapisywali się do prac w Komisji Rozwoju i Rolnictwa. Jest w niej dziewięciu radnych. Są to: Jerzy Bożek, Edward Buczek, Bartłomiej Fajfer, Radosław Hudziec, Krzysztof Jarczok (przewodniczący), Paweł Pawlik, Mariusz Sekta (wiceprzewodniczący), Krzysztof Szczypka i Janusz Uszok.

Komisja Oświaty Kultury i Sportu będzie natomiast spotykać się w składzie: Ewa Apryjas, Jacek Cwetler, Krzysztof Jarczok (wiceprzewodniczący), Magdalena Kubik (przewodnicząca), Paweł Pawlik, Justyna Rzepecka, Krystyna Zioberczyk.

Utworzona została także Komisja Samorządności i Porządku Publicznego. W gronie osób ją tworzących są: Jerzy Bożek (wiceprzewodniczący), Leszek Czopek, Paweł Pawlik i Kazimierz Urbański (przewodniczący).

Następna ze stałych komisji to Komisja Polityki Społecznej. W gronie radnych, którzy będą brali udział w jej pracach, są: Ewa Apryjas (wiceprzewodnicząca), Leszek Czopek, Łukasz Dobucki, Magdalena Kubik, Wojciech Leśny (przewodniczący), Justyna Rzepecka, Janusz Uszok oraz Krystyna Zioberczyk.

Jako ostatnią powołano Komisję Skarg, Wniosków i Petycji. Jest to całkiem nowy organ. W Czechowicach-Dziedzicach utworzą ją: Edward Buczek, Jacek Cwetler (wiceprzewodniczący), Leszek Czopek, Radosław Hudziec (przewodniczący), Wojciech Leśny, Andrzej Maj, Mariusz Sekta, Krzysztof Szczypka, Kazimierz Urbański.

Pomiędzy głosowaniami nad przewodniczącymi komisji mieszkańcy mieli okazję poznać nieco - jak sami przyznali to radni - kuluary pracy w samorządzie. Dyskusję, która odkryła nieco zakulisowe rozmowy, rozpoczęli radny Łukasz Dobucki oraz Damian Żelazny. Radny klubu "Rodzina - Prawo - Wspólnota" pod adresem przewodniczącego rady wysunął uwagę, że w doborze przewodniczących nie została zachowana zasada proporcjonalności i RPW nie posiada żadnego przewodniczącego w ani jednej z pierwszych z sześciu głosowanych komisji. Damian Żelazny wyjaśniał, że decyzję podejmuje Rada Miejska, a nie on osobiście. Dodał, że nie on jest od proponowania przewodniczących komisji, a kwestia ta była tematem rozmowy, w której udział brali przewodniczący klubów Nowa Inicjatywa, Prawo i Sprawiedliwość oraz Rodzina - Prawo - Wspólnota.

Do rozmowy włączył się również radny Krzysztof Jarczok, który przyznał, ze takie spotkanie miało otrzymał propozycję przewodniczącego w Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, lecz odmówiło. Potwierdził to Bartłomiej Fajfer, który dodał, że "dało się zawrzeć porozumienie" i osobiście nakłaniał przedstawiciela RPW.

Nieco dosadniej sytuację opisał radny Andrzej Maj. - My bierzemy przykład z kolegów z bardzo bliska, z Rady Powiatu - tyle i tylko tyle - opatrzył komentarzem sytuację w gminie Czechowice-Dziedzice i powiecie bielskim.

Ostatecznie, co opisaliśmy powyżej, przewodniczącym tej ostatniej komisji został Radosław Hudziec z RPW.

Zapis transmisji można obejrzeć na kanale youtube: ZOBACZ.

Oskar Piecuch / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.