czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2018
  • 27 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3198

Grudniowe spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego Puls

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z "najwyższej półki"

Reklama

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Karnety kwartalne (traktowane jako Karta klubowa) w cenie 30 zł w sprzedaży w sekretariacie MDK. Karnety DKF Puls są podstawą do zakupu biletu na każdy film z repertuaru DKF w cenie 2 zł. Bilety na pojedynczy film - 12 zł. Zachęcamy do zakupów biletów w przedsprzedaży w kasie kina.

"Donbas"Akcja filmu rozgrywa się w Donbasie, wschodnim regionie Ukrainy, kontrolowanym przez liczne grupy przestępcze. Trwa wojna hybrydowa - konflikt pomiędzy ukraińską armią zasilaną ochotnikami a bojówkami separatystycznymi wspieranymi przez rosyjskie oddziały. Koszmar staje się udziałem ludności cywilnej. Z drugiej strony toczy się codzienne życie, a przez ekran przewija się galeria postaci: roześmiana młoda para, skonfundowany niemiecki dziennikarz, którego służby kontrolne biorą za faszystę, czy okradziony właściciel luksusowego auta.

Czas trwania: 1 godz. 50 min.
Reżyseria: Siergiej Łoźnica
Scenariusz: Siergiej Łoźnica
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja, Holandia, Niemcy, Ukraina, Rumunia
Obsada: Valeriu Andriuţă (Mieszkaniec Donbassu), Evgeny Chistyakov (Mieszkaniec Donbassu), Georgiy Deliev (Mieszkaniec Donbassu)

"Nadmiar łaski"Życie Lucii i Arturo nie jest usłane różami, dodatkowo przeżywają właśnie kryzys związany ze zdradą małżeńską. Gorąca kłótnia - raz po raz tonowana, by nie obudzić nastoletniej córki, w efekcie nieznalezienia rozwiązania Arturo odchodzi. Delikatna, wrażliwa i ciężko pracująca Lucia od teraz musi sobie radzić sama. Wkrótce podczas służbowej podróży poznaje kobietę, którą bierze za bezdomną uchodźczynię. Ta jednak przedstawia się jej jako Matka Boska.

Czas trwania: 1 godz. 50 min.
Reżyseria: Gianni Zanasi
Scenariusz: Gianni Zanasi, Giacomo Ciarrapico
Gatunek: Komedia
Produkcja: Włochy
Obsada: Alba Rohrwacher (Lucia), Elio Germano (Arturo), Giuseppe Battiston (Paolo)

"Z perspektywy Paryża"Pełen oczekiwań Etienne przenosi się z Lyonu do Paryża, aby studiować reżyserię filmową na Sorbonie. Na studiach poznaje Jean-Noëla i Mathiasa, którzy podzielają jego pasję do kina. Wspólnie omawiają kanon filmowy, czytają teksty Flauberta i Pasoliniego, słuchają Bacha i Mahlera. Mathias zachowuje się jednak podejrzanie - czasami znika na całe tygodnie i nikt nie wie, gdzie się wtedy podziewa. Etienne jest tym szczególnie zaniepokojony, kiedy odkrywa, że przyjaciel dzieli swój sekret z Annabelle, młodą kobietą, która mieszka razem z Etienne’em i w której bohater jest potajemnie zakochany.

Czas trwania: 2 godz. 17 min.
Reżyseria: Jean-Paul Civeyrac
Scenariusz: Jean-Paul Civeyrac
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja
Obsada: Andranic Manet (Etienne), Diane Rouxel (Lucie), Jenna Thiam (Valentina), Gonzague Van Bervesseles (Jean-Noël)


"Fahrenheit 11/9"W jaki sposób Donald Trump, milioner i jeden z najbardziej wpływowych ludzi w USA, został prezydentem? Czy uda się powstrzymać go przed zwycięstwem w kolejnych wyborach? Jaki wpływ na Amerykę i losy całego świata mają decyzje zapadające w Białym Domu? Najwyższy czas zajrzeć za kulisy władzy mocarstwa numer jeden. Niewybaczalne błędy, które popełnił Barack Obama, nowe pokolenie liderów, które szykuje się do przejęcia władzy w USA i zagrożenia, które czekają zachodnią cywilizację - to tylko wierzchołek góry lodowej tematów poruszonych w najnowszym filmie Michaela Moore’a. Nie zabraknie skandali, tajemnic, niewygodnych faktów i... dużej dozy rozbrajającego humoru. Decydujące momenty wyborów w 2018 i 2020 roku już wkrótce, atmosfera rozgrzana jest do czerwoności, a każdy oddany głos jest na wagę złota. Ich wynik zadecyduje nie tylko o losach Ameryki, ale i całego świata. Zapomnijcie o "amerykańskim śnie" - witajcie w "amerykańskim koszmarze"!


Reżyseria: Michael Moore
Scenariusz: Michael Moore
Gatunek: dokumentalny
Produkcja: USA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj