czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 3 grudnia 2018
  • wyświetleń: 4110

Kiedy kupić prezenty na święta i dlaczego nie na ostatnią chwilę?

Materiał partnera:

Przed świętami centra handlowe przeżywają prawdziwe oblężenie. Pełne są ludzi, którzy postanowili zwlekać z kupnem prezentu na święta do ostatniej chwili. Nie lepiej jest na stronach internetowych, gdzie potrafimy zamawiać prezenty nawet dzień przed wigilią Bożego Narodzenia. Kiedy jest najlepiej kupić prezenty na święta, aby uniknąć tego całego zamieszania oraz stresu i dlaczego nie robić tego tuż przed świętami?

silnet


Prezenty na święta kupuj jak najwcześniejPrzede wszystkim chodzi o to, aby zachować zdrowy rozsądek. Wiadomo, że nie kupisz prezentów na gwiazdkę podczas wakacji, ale nie zabieraj się za to również pod koniec grudnia. Niech ludzie szaleją w sklepach, ale bez twojego udziału. Jak jednak zabrać się za takie zakupy odpowiednio wcześniej?

Zaplanuj co i kiedy kupisz

Brzmi przerażająco, ale tylko na pierwszy rzut oka. Większość osób mówi wprost, co chciałaby dostać na prezent. Wtedy zadanie jest proste: zapytaj swoich bliskich odpowiednio wcześniej, co chcieliby zobaczyć pod choinką. Jeśli jednak lubisz niespodzianki i chcesz kupić upominki na święta bez niczyjej pomocy, skorzystaj z Internetu.

Zanim wpiszesz wybraną frazę w wyszukiwarkę, warto zastanowić się odrobinę dłużej nad tym, co podarować swoim bliskim. Może w tym roku wybierzesz coś nieszablonowego? Prezent, który gwarantuje niezapomniane wspomnienia na całe życie, to na przykład skok ze spadochronem czy kurs gotowania pod okiem doświadczonego szefa kuchni. Prezenty w formie przeżyć znajdziesz na wielu różnych stronach internetowych, w tym na stronie superprezenty.pl

Nie daj się zwieść reklamom

Wiele osób czeka z prezentami na ostatnią chwilę, ze względu na przeróżne promocje, które oferują sklepy podczas ostatnich tygodni grudnia. Nie dajcie się jednak zwieść kolorowym reklamom w telewizji czy na billboardach. Promocje trwają tak naprawdę przez większość czasu, a w grudniu są specjalnie uwydatniane, aby przykuć jak największą uwagę.

Wyścig z czasem: prezenty na święta kupione na ostatnią chwilęJeśli zdecydowałaś się kiedyś na kupno prezentów w ostatniej chwili, doskonale wiesz, że towarzyszący temu stres jest bardzo duży. Warto sobie uświadomić, że o wiele lepiej wyjdziesz na tym, gdy ze spokojem zaplanujesz swoje zakupy i będziesz konsekwentnie trzymała się planu. Ku przestrodze: co może się stać, jeśli jednak postanowisz odłożyć kupno prezentów na później?

Miliony przygotowań i... zjada cię stres

Grudzień to paradoksalnie bardzo gorący miesiąc, jeśli chodzi o załatwianie wielu różnych spraw. Chodzi nie tylko o kupienie oraz przygotowanie produktów oraz dań na wigilię, ale również ozdabianie choinki, domu czy mieszkania. Praca oraz obowiązki nie zajmują nam nagle mniej czasu w okresie przedświątecznym, a doba dalej ma jedynie 24 godziny.
Im więcej rzeczy zostawisz na ostatnią chwilę, tym więcej stresu oraz zdrowia będzie kosztowało cię ich załatwienie. Niestety, zazwyczaj zdarza się tak, że jakieś drobnostki nie da się kupić na czas, w sklepie braknie akurat tego, czego potrzebujesz, a ostatni egzemplarz lalki, którą chciała dostać twoja córka jest w galerii na drugim końcu miasta. Dodaj do tego korki czy złe warunki na drodze i stres rośnie, a wraz z nim złe samopoczucie. Nie o to chodzi w przygotowaniach do świąt!

Nie rozczarowuj swoich bliskich

Z chaosu nie wynika nic, oprócz jeszcze większego chaosu. Przez pośpiech i zabieganie może okazać się, że dla mamy kupisz sweter, który jest za mały, dorwana na przecenie para skarpetek dla męża będzie nie tą, o której myślałaś, a o swoim dalekim kuzynie po prostu zapomniałaś, bo nie widujecie się zbyt często. Oczywiście, warto podkreślić, że prezenty to nie wszystko. Przyznaj jednak, że nie chciałabyś być w skórze osoby, która jako jedyna na rodzinnej wigilii nie dostała prezentu, prawda?

Prezenty świąteczne na ostatnią chwilę: tylko spokój może cię uratowaćZnalazłaś się w sytuacji bez wyjścia? Odetchnij i policz do dziesięciu. Jeśli już czekałaś z prezentem do ostatniej chwili, musisz teraz poradzić sobie z tą sytuacją oraz wyjść z niej z twarzą. Nie rezygnuj, dopóki nie kupisz wszystkiego, czego potrzebowałaś, a jak będzie trzeba, to jedź na ten drugi koniec miasta do galerii handlowej, gdzie czeka na ciebie ostatni egzemplarz zabawki dla córki.

Niech będzie to dla ciebie nauczką, aby planować zakup prezentów świątecznych, wybierać je wcześniej i mieć spokojną głowę, podczas gdy inni tracą ją w sklepowej, nie mającej końca kolejce.