czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 3 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3220

Ogrodzenia panelowe - co powinieneś o nich wiedzieć?

Materiał partnera:

Ogrodzenia panelowe to popularne rozwiązanie, które jest wykorzystywane nie tylko w przypadku terenów przemysłowych, placów sportowych, ale również przy ogradzaniu posesji prywatnych. Co warto wiedzieć o takim ogrodzeniu, zanim się na nie zdecydujemy?

silnet


Ogrodzenia panelowe można coraz częściej zobaczyć w polskich miastach i na terenach wiejskich. Taki system ogrodzenia zyskuje na popularności, ponieważ nie jest drogi i skomplikowany w montażu. Do tego na rynku można znaleźć coraz więcej ofert tego typu ogrodzenia (np. Mati-Met), co znacznie ułatwia nabycie wysokiej jakości systemu. Co warto wiedzieć o ogrodzeniu panelowym?

1. Z czego składa się ogrodzenie panelowe?Co właściwie kryje się pod terminem ogrodzenie panelowe? To tak naprawdę szereg wielu elementów. Najbardziej charakterystyczne dla tego systemu są oczywiście panele ogrodzeniowe. Te natomiast muszą zostać zamontowane między słupkami ogrodzeniowymi. Panele łączone są ze słupkami specjalnymi obejmami. Jako opcjonalny element stosowana jest również podmurówka prefabrykowana z gotowych elementów betonowych. Nie można także zapomnieć, że przez ogrodzenie trzeba w jakiś sposób przechodzić lub przejeżdżać. Dlatego konieczne są bramy i furtki do ogrodzeń.

silnet


2. Montaż nie jest skomplikowanyRozważając zakup ogrodzenia panelowego, warto wiedzieć, że jego montaż nie jest ani skomplikowany, ani nie zabiera wiele czasu. Oczywiście wszystko zależy od wielkości terenu, jaki chcemy ogrodzić i od jego ukształtowania. Obszar pod ogrodzeniem musi być płaski, wyczyszczony z wszelkich kamieni, korzeni, gruzu i roślin. Nie można także zapomnieć, że bramy i furtki do ogrodzeń muszą zostać zaplanowane w odpowiednich miejscach, a do tego należy dobrać ich optymalną szerokość.

3. Co z estetyką i trwałością?Zastanawiając się nad ogrodzeniem do posesji lub terenu przemysłowego, inwestorzy chcą przede wszystkim rozwiązania taniego, ale trwałego. Ogrodzenie panelowe jest wykonywane z elementów stalowych (także bramy i furtki do ogrodzeń), które są ocynkowane, a często także pomalowane proszkowo. To zwiększa ich odporność na korozję. Takie grodzenie wytrzyma bez problemu wiele lat w dobrym stanie. Do tego warto podkreślić, że ogrodzenia panelowe są estetyczne i można je bez problemu montować zarówno w sąsiedztwie budynków modernistycznych, jak i o klasycznej architekturze.

Wybór ogrodzenia powinien być decyzją przemyślaną. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy danego rozwiązania. W przypadku ogrodzeń panelowych zdecydowanie przeważają zalety nad wadami.