czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3342

Strażnicy miejscy pomogli bezdomnej kobiecie

Pod koniec listopada patrol straży miejskiej podjął po raz kolejny interwencję wobec bezdomnej kobiety, która często przebywała w rejonie budynku na ulicy Kołłątaja 2 w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

- Bardzo często w jej sprawie interwencję zgłaszali mieszkańcy, którzy przejmowali się losem kobiety. Pomimo wcześniejszych interwencji patroli, które oferowały jej wszelaką pomoc, kobieta jej odmawiała. I tak 20 listopada około godziny 7.30 patrol podjął z nią rozmowę, kiedy również koczowała pod budynkiem - relacjonują strażnicy miejscy.

Z uwagi na chłodniejsze dni kobieta tym razem zgodziła się skorzystać z pomocy. Strażnicy wraz z nią przejechali do siedziby straży miejskiej, oferując ciepłą herbatę oraz posiłek.

- Kobieta była wyziębiona, trzęsła się, oznajmiając że jest głodna. Do kobiety wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy. Po uzyskaniu pomocy od ratowników, oświadczyła że już dziękuje i wyszła z komendy straży miejskiej - opisują mundurowi.

- Po krótkiej chwili strażnicy zauważyli kobietę przed bramą wjazdową do komendy. Podjęto z nią kolejną rozmowę, aby dała sobie pomóc. Po chwili zmieniła zdanie i wyraziła zgodę na udanie się wraz z pogotowiem do szpitala, lecz tylko wtedy, gdy wsiądzie z nią funkcjonariuszka straży miejskiej i z nią pojedzie w karetce. I tak też w asyście strażników pojechała na leczenie. Podczas transportu kobieta próbowała wysiadać z samochodu zmieniając zdanie, że jednak nie potrzebuje pomocy, lecz ostatecznie się zgodziła. Na miejscu lekarz podjął decyzję o przyjęciu kobiety na oddział z uwagi na jej zagrożenie życia i zdrowia - podsumowuje interwencję straż.

aka / czecho.pl
źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.